Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2020/2021

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

REKRUTACJA 2021-2022

Dostępność

BIP

Narodowe Czytanie “Balladyny” w naszej szkole

 

       Z inicjatywy biblioteki szkolnej w piątek 4 września na 3. lekcji odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie “Balladyny”.  Zachęceni przez p. Danutę Wronę rozpoczęli akcję i dali dobry przykład pan dyrektor Waldemar Pyznar oraz opiekująca się szkolnym samorządem p. Małgorzata Zielińska. Przedstawili postacie Grabca i Goplany, czytając przez szkolny radiowęzeł jedną z pierwszych scen utworu, dzięki czemu fragmentu “Balladyny” wysłuchali wszyscy uczniowie szkoły.  Następnie w swoich salach pod opieką nauczycieli klasy VII i VIII, a także niektóre młodsze czytały  kolejne fragmenty  dramatu Słowackiego, natomiast najmłodsi, tacy jak kl. II b, wiersze z klasyki literatury polskiej dla dzieci.  

       W ten sposób już na początku roku szkolnego podjęliśmy działania propagujące czytanie, co wiąże się z przystąpieniem MZS nr 1 w Gorlicach do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wkrótce przekażemy więcej informacji na ten temat oraz przesłane zdjęcia.

NAGRANIA

                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                      

Copyright © 2021 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.