Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2020/2021

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

REKRUTACJA 2021-2022

Dostępność

BIP

W tym tygodniu biblioteka szkolna poleca

 

                                                Podróż do krainy fantazji

 

Podróżą do krainy fantazji można określić wyprawę, jaką odbywamy, kiedy czytamy książki.  Dotyczy to szczególnie tych utworów, których autorzy puszczają wodze fantazji, przenosząc czytelników do wymyślonych przez siebie nierealnych światów. 

          Fantazja nie zna granic – ani miejsca, ani czasu – toteż akcja  może toczyć się    w przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości, na Ziemi albo na innej planecie, w innej, alternatywnej rzeczywistości, której zwykli ludzie nie dostrzegają, a nawet w czyimś umyśle.  Może być tak prowadzona, że czasem trudno wyznaczyć granice między tym, co uznamy za niezwykłe, ale jeszcze prawdopodobne, realistyczne, a tym, co już nieprawdopodobne, fantastyczne.

        Ten rodzaj literatury, rozpiętej pomiędzy science fiction i fantasy, uprawia wielu pisarzy. Cieszy się on dużą popularnością nie tylko wśród najmłodszych, ale także pośród starszych odbiorców.  Z funduszy przyznanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka szkolna również zakupiła wiele tego typu pozycji. Znajdziecie m. in. nowe, lepsze wydanie serii Harry Potter, kolejne tomy najbardziej lubianych polskich serii, takich jak:  Felix, Net, Nika oraz ... czy  Magiczne krzesło,  a także wiele innych nowości.

     

 

 

Uwaga! Aby lepiej dostosować się do potrzeb uczniów, godziny pracy naszej biblioteki ulegają niewielkiej zmianie, tzn. przesunięciu o 15 minut. W związku z tym biblioteka pracuje

                                    od poniedziałku do piątku  od 7.45  do  13.45.

                            w tym przerwa na prace techniczne  9.40 – 10.25

Copyright © 2021 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.