Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2020/2021

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

REKRUTACJA 2021-2022

Dostępność

BIP

 Biblioteka szkolna poleca

   Nie da się ukryć, że to już jesień... Jednak to wcale nie oznacza, że miłośnicy przygód i podróży muszą z nich zrezygnować! Jeśli nawet  nie są  możliwe  w  rzeczywistości, zawsze można  odbyć  podróż -  jak to czasem mówią starsi - palcem po mapie ;). Idealnie nadaje się do tego zakupiona ostatnio do naszej biblioteki  fioletowa edycja Map Aleksandry i Daniela Mizielińskich.  Jest to nowe, rozszerzone wydanie bestsellerowego atlasu dla dzieci. Na każdej z 75 ogromnych map 6 kontynentów i 66 krajów znajdziecie niezliczone ilustracje oraz ciekawostki. Przeniosą Was w wyjątkowe miejsca, sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej, a może nawet zaplanujecie trasę przyszłej podróży.

 

 

 

         

Niekoniecznie  musi  to być  od  razu  podróż  poślubna ;),  taka jak ta, przedstawiona  w  książce  Łukasza  Wierzbickiego,  autora  znanych i lubianych utworów,  jak  Dziadek i niedźwiadek  czy  Afryka Kazika. W swoich książkach Wierzbicki udowadnia, że życie potrafi być równie ciekawe jak fantastyczne historie. W podróż poślubną motocyklem na koniec świata. Dlaczego nie? Pustynie, ośnieżone szlaki, tygrysy,  jadowite kobry. Czy Halina i Stach dojadą do Chin?

 

 

 

 

W tej książce autor przenosi nas w odległe czasy średniowiecza, kiedy   to w roku 1245 dwaj franciszkanie - Jan z Grabowej Doliny i Benedykt Polak, udali się konno w podróż na koniec świata i jeszcze dalej. Mieli dostarczyć list papieski władcy tajemniczego Imperium Mongolskiego. Co spotkało ich po drodze? Czy ich misja się powiodła? Jak zakończyła się ta niezwykła i niebezpieczna przygoda?  

Przygody bohaterów podczas podróży opowiada wiele innych książek. Z pewnością dla każdego znajdzie się coś ciekawego!

 

Copyright © 2021 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.