Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2020/2021

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

REKRUTACJA 2021-2022

Dostępność

BIP

Drodzy czytelnicy, witajcie w drugim półroczu!

Koniec semestru to zawsze czas podsumowań, więc trochę refleksji o pracy  naszej szkolnej biblioteki.

           W pierwszym półroczu realizowała ona przede wszystkim zadania wynikające   z przystąpienia przez szkołę do Narodowego  Program Rozwoju  Czytelnictwa.   W  okresie  pandemii  nie  było  to  łatwe,  ponieważ  w atmosferze niepewności i niepokoju czytelnictwo – chociaż bardzo ważne –  w naturalny sposób schodziło na dalszy plan.

         Chcąc promować nowości i umożliwić ich wypożyczanie w zgodzie z zasadami reżimu sanitarnego, zmieniono układ księgozbioru.  Naprzeciwko wejścia do biblioteki ustawiony został regał prezentujący książki zakupione w ramach Programu. Informacje o nich ukazywały się również systematycznie na gazetce ściennej na korytarzu, a także na stronie internetowej Szkoły, zwłaszcza w zakładce biblioteki.

Opublikowano tu materiały ukazujące kilkadziesiąt spośród zakupionych tytułów, podzielone na grupy tematyczne: komiksy, fantastyka, książki przygodowe, podróżnicze, detektywistyczne, biograficzne, popularnonaukowe. Tutaj zamieszczono także Regulamin,  a następnie wyniki konkursu „ Z książką Ci do twarzy!”.

Biblioteka szkolna pozostawała czynna nawet wtedy, gdy publiczne zostały zamknięte. Godziny jej pracy zostały dostosowane do potrzeb uczniów i przesunięte, tak by po zdalnych lekcjach mogli z niej korzystać nawet do 17.00.   

         Dzięki podjętym działaniom, mimo pandemii i związanych z nią ograniczeń, udało się utrzymać kontakt czytelników z książkami i biblioteką oraz osiągnąć poziom ok. 70% wypożyczeń z I półrocza ubiegłego roku szkolnego :-)

         Zakupione nowości cieszą się zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale również nauczycieli, a także rodziców przychodzących po książki dla swoich dzieci.

 W drugim półroczu starsze klasy kontynuują naukę w trybie zdalnym, zachęcam więc, by korzystać z możliwości stworzonych przez bibliotekę szkolną. Książki na Was czekają!

                                                                                                                                      Danuta Wrona

   

 

Copyright © 2021 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.