Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2020/2021

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

REKRUTACJA 2021-2022

Dostępność

BIP

 

 

Państwa dziecko jest już czytelnikiem! 14 listopada- w Dniu Patrona odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Prosimy Państwa o zachęcanie dzieci do korzystania ze zbiorów   biblioteki szkolnej, ale do korzystania w sposób rozsądny. Proszę zwrócić uwagę, czy dziecko oddaje książki do biblioteki dopiero po ich przeczytaniu. Nieważne, czy to będzie po dwóch dniach, czy po dwóch tygodniach. Chcemy zapobiec niepożądanemu zjawisku, gdy dzieci wypożyczają  dla samego wypożyczania –„kto więcej” i zwracają książkę nie zajrzawszy do niej. Jest to zły nawyk, który nie uczy dziecka  prawidłowego kontaktu z książką. A przecież chodzi o to, aby dziecko nauczyło się dobrze czytać i z czytania czerpało prawdziwą przyjemność.

Czytanie obok pisania i liczenia jest jedną z trzech najważniejszych i podstawowych umiejętności. Zachęcamy Państwa do czytania razem z dzieckiem, na przykład na dobranoc. Dziecko, które czyta już dość dobrze, bardzo lubi czytać na głos rodzicom. Można więc  słuchać, wykonując jednocześnie swoje zajęcia domowe. 10 –15 minut czytania dziennie w zupełności wystarczy.

         Szanowni Państwo, pamiętajmy – nie rodzimy się z potrzebą czytania, tę potrzebę się nabywa. Dzieci, którym od najmłodszych lat czytamy i w których zaszczepimy miłość do książek, będą czytać w przyszłości. Wyrobienie nawyku czytania książek i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne może się udać dzięki współpracy domu i szkoły.

         Liczymy na Państwa współpracę  i zapraszamy do odwiedzania biblioteki szkolnej. 

Nauczyciel bibliotekarz Maria Łęcka

 

Copyright © 2021 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.