Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2020/2021

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

25 czerwca w naszej Szkole miała miejsce uroczystość pożegnana uczniów klas ósmych. Nie tak miała ona wyglądać. Niestety czas pandemii zweryfikował wiele w życiu całego społeczeństwa, także narzucił  charakter szkolnego  finału zakończenia edukacji w szkole podstawowej. Wszyscy dołożyli starań, by z zachowaniem standardów bezpieczeństwa zaakcentować uroczysty charakter tego szczególnego dla naszej młodzieży dnia.

Na dużej sali gimnastycznej absolwenci, ich wychowawcy,  rodzice wyróżniających się uczniów i dyrekcja wzięli udział w szczególnym pożegnaniu tych, którzy w murach „jedynki” osiem lat wcześniej zdobyli szlify uczniowskie, byli pasowani na ucznia, tu stawiali pierwsze kroki w drodze do wiedzy, uczyli się integracji społecznej, współpracy i tolerancji. Ten czas minął bezpowrotnie. Ze zdobytym bagażem wiedzy ruszają dalej, aby zdobywać nowe doświadczenia, rozwijać się intelektualnie, odkrywać swoje zainteresowania, kształtować osobowość i budować przyszłość. Na tej nowej drodze życia będą kibicować im nie tylko rodzice ale i nauczyciele, których wpływ na kształtowanie powierzonych ich opiece osiem lat wcześniej dzieci był nie bez znaczenia.

W dalszej drodze edukacji życzymy naszym absolwentom, by towarzyszyły im słowa patrona Szkoły księdza Stanisława Konarskiego:

Do nauczania i uczenia się konieczne są trzy środki pomocnicze: po pierwsze książki, po drugie książki, po trzecie książki”.

 

 GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Copyright © 2020 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.