Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2018/2019

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

     Dzień Babci i Dziadka to prawdziwie wielkie wydarzenie rozpoczynające każdy kalendarzowy rok w przedszkolu i w szkole. To dla społeczności klasowej świetna okazja do tego, by przybyłych gości uraczyć miłym żartem, rozbawić i sprawić, że na ich twarzach pojawi się uśmiech i łza wzruszenia.

     Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować „Express poznański”. W roku 1966 Express wieczorny" ogłosił dzień 21 stycznia „Dniem Babci”. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

   Doceniając miłość, dobroć oraz doświadczenie życiowe, jakie dziadkowie przekazują swoim najukochańszym wnukom, uczniowie klasy I b przygotowali niezwykłą uroczystość, na którą zaprosili dostojnych gości.

    Spotkanie rozpoczęto utworem „Orkiestry dęte”, po którym nastąpiła projekcja wcześniej nagranych i zmontowanych filmów „Babcia i dziadek w oczach wnucząt”. Każda babcia i każdy dziadek usłyszeli o sobie miłe i wesołe słowa.  Olbrzymie zainteresowanie i uśmiech wywołała inscenizacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Dzieciaki z radością zaprezentowały swoje talenty taneczne, muzyczne i recytatorskie W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć życzeń, uroczystego odśpiewania „Stu lat” oraz drobnych własnoręcznie wykonanych upominków. Świetną niespodzianką dla wszystkich obecnych okazały się wystrzałowe serduszka, które w mgnieniu oka udekorowały całą salę i wywołały sporo radości nie tylko tym najmłodszym.

Rodzice aktywnie włączyli się w organizację spotkania przygotowując słodki poczęstunek.


W tym wyjątkowym składamy życzenia wszystkim babciom i dziadkom.  To oni przez wieki budowali  i dalej mozolnie budują autorytet swoją dojrzałością, miłością spokojem i wyrozumiałością.

 

Renata Foryś

Copyright © 2019 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.