Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2019/2020

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

Uczniowie klas szóstych i piątych pod opieką wychowawców oraz nauczycieli wybrali się na tygodniowy pobyt na zielonej szkole nad Morzem Bałtyckim.

Z drugiego na trzeciego czerwca rozpoczęła się nasza przygoda. Po całonocnej podróży, pierwszym celem naszej wycieczki był Zamek Krzyżacki w Malborku, którego historię  mieliśmy okazję poznać już wcześniej  dzięki naszemu wychowawcy, panu Karpowi. Po oglądnięciu twierdzy, odjechaliśmy do Jastrzębiej Góry, gdzie się zakwaterowaliśmy. Wieczorem poszliśmy na spacer wzdłuż morza i obserwowaliśmy zachód słońca.

Drugiego dnia po śniadaniu wyjechaliśmy do Gdańska. Po drodze dołączyła do nas pani przewodnik. W trakcie jazdy opowiadała nam o Gdańsku i jego zabytkach. Dojechaliśmy do Westerplatte, gdzie usłyszeliśmy jego historię. Następnie dotarliśmy do centrum Gdańska, w którym zwiedziliśmy historyczne i ważne miejsca dla tego miasta.

Kolejny dzień spędziliśmy na „złotej plaży” i na zwiedzaniu okolicy. Wieczorem zaś mieliśmy ognisko z piosenkami i pieczeniem kiełbasek.

W środę pojechaliśmy do Gdańska, gdzie odwiedziliśmy centrum Hewelianum. Dowiedzieliśmy się w nim wielu ciekawych rzeczy o układzie słonecznym. Następnie  wyruszyliśmy do Gdyni, gdzie płynęliśmy statkiem na Hel. Po odpoczynku wróciliśmy do ośrodka.

Następnego dnia z okolic Łeby wyruszyliśmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Pokonując tony piasku doszliśmy przez ruchome wydmy do pięknej nadmorskiej plaży, gdzie podziwialiśmy nieskażony ręką człowieka krajobraz. W pośpiechu wróciliśmy na parking, by zdążyć na pokaz Uchatek, które przypominały małe słodkie foczki. Wieczorem odbyła się niezapomniana dla nas dyskoteka.

W ostatni dzień pobytu udaliśmy się przez piękny wąwóz na plażę. Czas na niej spędziliśmy bardzo aktywnie, a przed kolacją wbiegaliśmy wszyscy do lodowatej wody Bałtyku. Wieczorem pakowaliśmy walizki. Rano po śniadaniu wyjechaliśmy w drogę powrotną. Podróż minęła nam dosyć szybko, wieczorem mogliśmy przywitać się z bliskimi.

Weronika Majcher z 6b

Wiktoria Gąsior z 6a

 PREZENTACJA

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright © 2020 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech