Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2020/2021

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

REKRUTACJA 2021-2022

Dostępność

BIP

 

        W tym roku wcześniej, bo 8 października 2014r. na hali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej, zwanym potocznie Dniem Nauczyciela. W tym roku były one połączone z pasowaniem na ucznia dzieci z klas pierwszych. Na uroczystość zaproszono m. in. nauczycieli, emerytów  oraz rodziców pierwszoklasistów.

 

 

Uroczystości rozpoczęły się od przemowy pani dyrektor oraz pasowania na ucznia. Pani dyrektor mgr Wiesława Brudniak, jak co roku, przy użyciu „specjalnego ołówka” nadała pierwszoklasistom prawa uczniowskie. W tym ważnym dla dzieci momencie towarzyszyli im ich rodzice oraz wychowawcy.

Następnie rozpoczęła się cześć artystyczna. Uczniowie klas IV, I i III gimnazjum przygotowali krótkie przedstawienia i występy, które nie pozwoliły nudzić się zgromadzonym. Uroczystość uświetniły recytacje wierszy oraz występy wokalne. Następnie uczniowie odegrali humorystyczną scenkę, będąca współczesną wersją ballady Adama Mickiewicza pt. „Pani Twardowska”. Kolejnym punktem imprezy był występ wokalny z towarzystwem gitary (piosenka Ani Wyszkoni „Biegnij przed siebie”).

Zaproszeni oraz aktorzy otrzymali słodki poczęstunek, po czym uroczystości dobiegły końca. Tegoroczny Dzień Nauczyciela przeszedł do historii. Miejmy nadzieje, że pozostawił miłe wspomnienia.

 

                                                                                             Szymon Piechowski

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright © 2021 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.