Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2020/2021

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

REKRUTACJA 2021-2022

Dostępność

BIP

Za oknami jesień – dzień jest coraz krótszy, coraz częściej jest szaro i ponuro.

 

A w naszej szkole wesoło i kolorowo,

bo my lubimy MODĘ ODBLASKOWĄ!

 

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego. Ruch na drogach jest coraz większy. W trosce o zapewnienie bezpiecznego poruszania się po drogach nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Miejskim Zespole Szkół nr1 w Gorlicach przystąpili po raz kolejny do Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła”, którego głównym celem jest realizacja prawnego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych.

 

29 października 2014r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych promujących zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Gośćmi spotkania byli  przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Spotkanie rozpoczął występ uczniów klasy 2b. Mali artyści przypomnieli  kolegom zasady rozważnego zachowania na drodze. Szczególną uwagę zwrócili na obowiązek korzystania z elementów odblaskowych.

Odblaski nie są wy łącznie elementem mody – odblaski to bezpieczeństwo!

Dzieci do 15 roku życia mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych. W bieżącym roku do przestrzegania takiego przepisu  zostali zobligowani również dorośli. Nawet niewielki odblask znacząco wpływa na poziom bezpieczeństwa na drodze. Bez odblasków jesteśmy prawie niewidoczni. Kierowca widzi pieszego dopiero z odległości 20-30m. To zbyt mała odległość, aby zahamować! Jeśli posiadasz odblaski, kierowca widzi cię już ze 150m! Mając kamizelkę odblaskową widać cię nawet z 300m!

O to, by być widocznym na drodze warto zadbać nie tylko z powodu przepisów, ale przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Odblaski ratują życie również na terenie zabudowanym – w mieście. Nie zawsze poruszamy się po głównych ulicach. Wiele ulic na terenie miasta jest  słabo oświetlonych. Jesienne mgły utrudniają widoczność na drodze.  Każdy z nas powinien  być strażnikiem bezpieczeństwa! O aktualnych przepisach obowiązujących w ruchu drogowym  należy koniecznie porozmawiać z  mamą, tatą, babcią i dziadkiem. Oni też powinni polubić modę na odblaski!

 

Musimy pamiętać, że odblaski nie zastąpią znajomości zasad bezpieczeństwa na drodze, ale mogą znacznie zmniejszyć ryzyko zagrożenia!

 

Na zakończenie spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I – III.

Na konkurs wpłynęło 123 prace. Oceny dokonała komisja w składzie: pani Dorota Pacana – nauczyciel plastyki w MZS1 i pani Magdalena Rak – instruktor  zajęć plastycznych w Gorlickim Centrum Kultury.

Prace ocenione zostały w trzech kategoriach:

Klasy pierwsze:

-        I miejsce – Oliwia Klukowska 

-        II miejsce – Iga Przybycień

-        III miejsce – Dominik Bugno

Klasy drugie:

-        I miejsce – Oliwia Marszałek 

-        II miejsce – Julia Piechowicz

-        III miejsce – Kamil Martyka

Klasy trzecie:

-        I miejsce – Patryk Biesiada 

-        II miejsce – Tomasz Brzeżański

-        III miejsce – Amelia Woźniak 

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w rywalizacji i gratulujemy  zwycięzcom.

Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć wystawę prac plastycznych wykonanych  przez uczniów klas IV – VI.

 

Na relację z przebiegu spotkania zapraszamy do fotogalerii. Warto  również  obejrzeć załączoną prezentację.

Copyright © 2021 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.