Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2019/2020

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy pierwszoklasistów. Wrzesień to czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów oraz praw i obowiązków ucznia. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania i pasowania na ucznia.

28 września 2018 r. był dla pierwszoklasistów wyjątkowym dniem. Zostali oni uroczyście przyjęci do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Gorlicach i do grona najmłodszych czytelników biblioteki szkolnej.

W części artystycznej uczniowie pożegnali przedszkole i opowiedzieli o pierwszych wrażeniach z pobytu w szkole. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło strof o Ojczyźnie. W czasie uroczystości złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową Patrona Szkoły w rocznicę Jego urodzin. Następnie w obecności rodziców i zaproszonych gości najmłodsi uczniowie złożyli  uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Ślubowali dbać o dobre imię szkoły, rzetelnie wywiązywać się z obowiązków ucznia, okazywać szacunek rodzicom, nauczycielom i kolegom. Następnie pierwszoklasiści odśpiewali hymn Szkoły. Dyrektor szkoły symbolicznym ołówkiem dokonał pasowania na ucznia. Koleżanki ze starszych klas przedstawiły krótką część artystyczną na temat czytelnictwa. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się z niej jak należy dbać o książki i jakie są korzyści z ich  czytania. Pani bibliotekarka pasowała uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Wychowawczynie  klas, panie: Ia – Agata Jamro, Ib - Izabela Krupa wręczyły pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i drobne upominki.

Teraz przed pierwszakami wiele lat nauki. Życzymy im sukcesów oraz tego, by zdobywanie wiedzy było dla nich niezwykłą przygodą i źródłem satysfakcji.

I.K.

GALERIA

Copyright © 2020 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech