Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2018/2019

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

14 października każdego roku, jak tradycja nakazuje, w dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty.

W bieżącym roku szkolnym miejska uroczystość Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 12 października w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach.

W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Miasta Gorlice – Rafał Kukla, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych – Aleksander Augustyn, Wizytator ds. nadzoru pedagogicznego w Nowosądeckiej Delegaturze Oświaty w Krakowie – Adam Skwarło, przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, dyrektorzy gorlickich szkół i przedszkoli, emerytowani i obecni pracownicy MZS nr 1, przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły, uczniowie i zaproszeni goście.

Przybyłych na uroczystość powitał Dyrektor MZS nr 1 Waldemar Pyznar. Życzenia dla wszystkich pracowników oświaty złożyli również Wizytator Adam Skwarło, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla oraz Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Anatol Krygowski.

Pierwszą część spotkania poprowadzili nauczyciele: Małgorzata Zielińska i Grzegorz Wieścieciński, by następnie oddać głos uczniom: Karolinie Michalec i Kacprowi  Wiktorkowi.

Ludzie mawiają, że słowa poetów potrafią pięknie wyrazić myśli, ale to muzyka porusza duszę, dlatego muzycznym upominkiem  był wyjątkowy Koncert życzeń w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego prowadzonego przez Dorotę Pacanę oraz zespołu recytatorskiego z kl. IIb przygotowanego przez Renatę Foryś.

Adresatami pierwszych serdeczności byli przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli. Dedykowano im nastrojową kompozycję ,,Love me like you do” w wykonaniu duetu skrzypcowego Patrycji Rotko i Marceliny Jędrzejowskiej.

Kolejne życzenia,  a wraz z nimi utwór ,,Piosenka drewnianych lalek”, który  zaśpiewała  Wiktoria Roman, skierowano do Pań uczących w przedszkolu, młodszych klasach  i w świetlicy. Pięknemu wykonaniu piosenki towarzyszył poruszający układ taneczny  w wykonaniu dziewczynek z klasy VIa.

Niezwykle urokliwy duet, czyli Marcelina Jędrzejowska  i Patryk Biesiada swoją wersją piosenki pt. ,,Będziesz moją panią”  podziękował za pracę wszystkim nauczycielom klas starszych. Brawa dla Patryka za dżentelmeńskie zachowanie wobec koleżanki!

Piosenka ,,Piękne kwiaty, dobre słowa” w wykonaniu Emilii Zych i Patrycji Rotko   była upominkiem  dla  emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły.

Jednak serce publiczności skradła Julia Hul, która z wdziękiem właściwym młodej damie  brawurowo  wyśpiewała  pracownikom  obsługi i administracji folkową  piosenkę „Zakochani wiosną”.

 

W obecnym roku przeżywamy wyjątkowe święto. Nasza ojczyzna 100 lat temu odzyskała niepodległość. To radosne wydarzenie zaakcentowano  dowcipną piosenką  ,,Pobór na dziewczynki”, którą  Emilia Zych zakończyła piękny koncert.

 

Stałym elementem miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej jest wręczanie nagród Burmistrza. W tym roku nagrodzonych zostało 12 nauczycieli gorlickich szkół i przedszkoli.

Z rąk Dyrektora MZS nr 1 Waldemara Pyznara Nagrody Dyrektora otrzymali wyróżniający się nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.

 

Uroczystość dostarczyła nie tylko wrażeń artystycznych, ale była też okazją do spotkania się z gośćmi, którzy nieczęsto zaglądają do naszej Szkoły, do miłych rozmów i chwili refleksji.

 

Renata Foryś

Małgorzata Zielińska

Copyright © 2019 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.