Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2018/2019

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza Uczniów, Rodziców i Pracowników Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 do udziału w przygotowaniu SZLACHETNEJ PACZKI.

Idea Szlachetnej Paczki łączy ludzi we wspólnym działaniu na rzecz ludzi w potrzebie, których życie naznaczone jest cierpieniem, niepełnosprawnością, trudnościami,  z którymi samodzielnie nie mogą sobie poradzić, a które często spadają „jak grom z jasnego nieba”. Nikt z nas nie ma pewności, że w przyszłości SZLACHETNA PACZKA nie stanie się i dla nas światełkiem nadziei i wiary w drugiego człowieka. Poczucie bycia zauważaną częścią wspólnoty jest równie ważne, jak rzeczy materialne, na które często nie stać, bo w pierwszej kolejności trzeba zapłacić rachunki i wykupić leki.

Słowa: pomagając innym, pomagamy sobie, nie są banalnym sloganem, kryje się w nich głęboka prawda o życiu i ludziach. Prawda o nas samych.

W ubiegłym roku z wielkim zaangażowaniem całej społeczności szkolnej SZLACHETNĄ PACZKĄ sprawiliśmy radość rodzinie w potrzebie. W bieżącym roku chcemy powtórzyć nasz emocjonalny sukces. Wybór padł na starsze małżeństwo, któremu samodzielność ograniczyła w znacznym stopniu choroba połączona z będącą skutkiem wypadku drogowego niepełnosprawnością ruchową. By polepszyć jakość życia wybranej rodziny  potrzebna jest nie tylko żywność przeznaczona dla cukrzyków, ale także garnek do gotowania na parze dietetycznych potraw, czajnik do gotowania na gazie, a także średniej wielkości chłodziarko – zamrażarka. Nadciąga zima, przyda się więc ciepła odzież, kurtka i bluza z polaru . Chorzy szczególnie musza dbać o higienę, więc i środki czystości znajdują się na liście potrzeb, a także pościel, ręczniki, firany, zasłony czyli zwyczajne, wykorzystywane w każdym gospodarstwie domowym rzeczy, na które jednak nie wszystkich stać.

Kochani! Prosimy, zjednoczmy się w działaniu na rzecz osób, którym chcemy okazać serce. Pamiętajmy DOBRO wraca.

Chętni do aktywnego włączenia się w przygotowanie SZLACHETNEJ PACZKI w sposób materialny, bądź finansowy proszeni są o kontakt z wychowawcami lub panią Haliną Haluch.

Dodatkowo od wtorku 25.11. do wtorku 04.12. będziemy rozprowadzać w naszej szkole ciasta, a dochód z ich  sprzedaży przeznaczymy na zakup pozostałych artykułów i produktów do paczki.

Pokażmy, że razem możemy  zmienić  losy rodzin w potrzebie!

Copyright © 2019 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.