Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2020/2021

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

REKRUTACJA 2021-2022

Dostępność

BIP

  

23 października 2014 r. klasy IVB i VB pod opieką p. Marty Stabach i p. Tomasz Karpa wybrały się na wspólną wycieczkę. Celem wyjazdu był Kraków, gdzie m.in. odwiedziliśmy Teatr Lalki, Maski i Aktora „Groteska” oraz Muzeum Narodowe – Dom Jana Matejki.

 

W Teatrze Lalki, Maski i Aktora Groteska w Krakowie obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Przygody Odyseusza” w reżyserii Pawła Szumca. Spektakl był sceniczną adaptacją mitologicznej opowieści o tułaczce Odyseusza autorstwa Jana Parandowskiego. Na scenie, oprócz aktorów, mogliśmy zobaczyć charakterystyczne, animowane przez nich lalki, a także maski. Naszą uwagę zwróciły piękne stroje oraz efekty dźwiękowe. Szczególnie w pamięci  utkwiła mam scena burzy na czele z potężnym Posejdonem, który sprowadza na naszego bohatera sztorm, a deszcz wywołuje… polewając konewką. Wiele radości, zwłaszcza chłopcom, sprawiła meduza…

 

 

Kolejnym punktem wycieczki było muzeum biograficzne -  Dom Jana Matejki przy ulicy Floriańskiej 41. Tu powitała nas pani przewodnik, która w zabawny i pełen anegdot sposób opowiadała o życiu codziennym artysty. Zwiedzając pokoje dawnego mieszkania malarza, podziwialiśmy jego kolekcjonerskie zbiory i zdobiące ściany obrazy.

 

Po zwiedzeniu muzeum  udaliśmy się na Plac Matejki pod gmach Akademii Sztuk Pięknych, której absolwentem i wieloletnim dyrektorem był właśnie nasz artysta. I to był ostatni punkt naszej wycieczki, stąd odjechaliśmy do  Gorlic.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

 

Copyright © 2021 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.