Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2018/2019

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

Święta  Bożego Narodzenia  to wyjątkowy czas, kiedy chcemy, aby wszyscy, którym w życiu jest ciężko, w tym czasie poczuli się lepiej. Warto pomagać mądrze i tak, aby ta pomoc  nie kończyła się wraz z brzmieniem ostatniej kolędy. Może przy okazji pomagania innym odkryjemy to, co tak naprawdę jest w życiu ważne    i na czym warto się skupić.

        Pomagamy z różnych powodów. Czasem, wdzięczni za to, co mamy, stawiamy się w położeniu osób potrzebujących. Częściej niż w innych okresach roku odczuwamy potrzebę zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego. Pomagać może każdy. I nie trzeba mieć zasobnego portfela, aby nieść pomoc. Wystarczy dobra wola i odrobinę chęci. Każdy ma coś, co może dać innym.

        I dlatego już drugi raz uczniowie, nauczyciele i rodzice uczniów MZS nr 1  przygotowali Szlachetną Paczkę dla wybranej rodziny.

      Dzięki zaangażowaniu całej szkolnej społeczności zdołaliśmy zebrać potrzebne produkty, przedmioty codziennego użytku oraz ubrania, pościel i sprzęt AGD. Środki finansowe potrzebne do przygotowania paczki pochodziły ze zbiórek pieniędzy przeprowadzonych wśród nauczycieli i uczniów, datków rodziców, sprzedaży ozdób choinkowych oraz wpływów z prowadzonego przez wolontariuszy SKW  kiermaszu słodkości podczas szkolnych przerw i w trakcie dyskotek andrzejkowych.

     Przygotowaliśmy Paczkę, której wartość przekroczyła ponad 4 tyś. złotych. W jej przygotowaniu wsparcia udzielili nam lokalni przedsiębiorcy i pracownicy różnych firm, szczególnie rodzice uczniów naszej Szkoły. Dziękujemy im za zrozumienie idei pomagania i hojność.

     Rodzinie, której pomogliśmy oraz wszystkim darczyńcom i aniołom Szlachetnej Paczki życzymy spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i  wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 

                                                                                                                                                Szkolny Klub Wolontariatu

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright © 2019 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.