Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2018/2019

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

 

 

Młodzieżowa Rada Miasta  włączyła się w akcję  pomocy dla sześcioletniej  Antosi.

Dziewczynka  urodziła się z zespołem Downa. Od urodzenia nie może samodzielnie oddychać- oddycha dzięki rurce tracheostomijnej, ale przez nią nie może mówić. Antosia przeszła już jedną operację  krtani, która niestety, nie powiodła się, a życie dziewczynki było zagrożone. Diagnoza jaką postawili polscy lekarze nie daje jej szans na to, aby mogła samodzielnie oddychać i kiedykolwiek mówić. Nadzieją dla niej jest operacja w szwajcarskiej klinice. Niestety, cały koszt operacji musi ponieść rodzina- a jest to ogromna kwota w wysokości  600 tysięcy zł. Jest to duża suma ale w akcje włączyło się wiele osób o wielkim sercu i jesteśmy przekonani, że razem uda nam się przywrócić Antosi samodzielny oddech i  dać jej szansę na to, aby mogła zacząć mówić.

W naszej szkole akcja zbiórki dla Antosi będzie trwała od jutra tj. od czwartku – do wtorku. W poniedziałek wolontariusze będą rozprowadzać ciasto, a ponadto proponujemy zbiórkę w klasach. Prosimy skarbników o zbieranie pieniędzy do puszek i przekazywanie ich do biblioteki. Również w bibliotece będzie wystawiona puszka do której możecie wrzucać pieniądze. Liczymy na wasze wielkie serce.

Pieniądze ze wszystkich  gorlickich szkół zostaną wpłacone na konto fundacji SIEPOMAGA, która wspomaga sfinansowanie tej kosztownej operacji.

Musimy  pomóc Antosi! Musimy dać jej szansę mówienia!

Copyright © 2019 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.