Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2019/2020

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

W dniu 22 maja laureaci przesłuchań rejonowych XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego spotkali się w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Odbył się tam finał tegoż konkursu pod nazwą „Echa Poetica”. Powiat gorlicki reprezentowały  trzy uczennice naszej szkoły: Maja Święs, Emilia Majcher oraz Marcelina Jędrzejowska. Uczestników z klas 1-3 oraz 7-8 oceniało jury w składzie: Joanna Babiarz – poetka, Jadwiga Marzec – poetka, Irena Pławiak – nauczycielka, miłośniczka poezji. Recytacje w kategorii klas 4 – 6 oceniali: Beata Król – wizytator Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, Agata Kaleta – pracownik Sądeckiej Biblioteki Publicznej oraz Anna Dudzińska – dyrektor SP i nauczyciel języka polskiego.  Zarówno członkowie jury, jak i dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu – Milenia Małecka – Rogal podkreślali, że tegoroczny poziom recytacji był bardzo wysoki, a wybór najlepszych recytatorów w poszczególnych kategoriach bardzo trudny.

Gratulujemy wszystkim reprezentantkom naszej szkoły i niezmiernie się cieszymy, że Maja Święs – uczennica kl. 2b zdobyła trzecie miejsce w tym prestiżowym konkursie.

GALERIA

Copyright © 2020 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.