Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2019/2020

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

 

30 maja 2019 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej przygotowanego przez uczniów klasy VIIa pod opieką Pani Beaty Rosół.

W konkursie udział wzięli uczniowie z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum, którzy rozwiązywali zadania w zespołach dwuosobowych. W ten sposób o pierwsze miejsce rywalizowało 10 zespołów. 

Zadania były zróżnicowane oraz ciekawe, dzięki czemu uczestnicy się nie nudzili i mogli wykazać się wiedzą na różne tematy - rozpoznawali flagi krajów unijnych, dopasowywali do poszczególnych europejskich państw najwyższy szczyt, rozpoznawali znanych Europejczyków, nazywali obiekty miast europejskich, łączyli nazwiska sportowców z krajem ich pochodzenia, podawali, do którego państwa należy dana wyspa, rozpoznawali język na podstawie słowa „szczęśliwy”, brali udział w quizie „TAK/NIE”, nazywali jednostkę administracyjną w krajach UE, rozpoznawali na zdjęciach królów i prezydentów państw (pytanie dogrywkowe, walka o czwarte miejsce).

Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

I miejsce - Mikołaj Mikrut, Adam Rachel-Kluczewski (VIIIb)–zespół obronił tytuł sprzed roku

II miejsce - Kacper Wójtowicz, Bartosz Janowski (IIIbG)

III miejsce - Michał Buźniak, Jakub Masłowski (VIIb)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                         Szkolny Klub Europejski

Copyright © 2020 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.