Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2020/2021

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

                 Letnia półkolonia w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach odbywała się od 1 lipca 2019 roku do 12 lipca 2019 roku w dwóch turnusach.  Uczestniczyli w niej uczniowie w przedziale wiekowym od przedszkola do klasy piątej szkoły podstawowej. Kierownikiem półkolonii był dyrektor szkoły p. Waldemar Pyznar, a nauczycielkami sprawującymi opiekę p. Ilona Rząca-Kosiek oraz p. Sylwia Danicz.

 Dzień na półkolonii rozpoczynał się o godzinie 7:00 a kończył o godzinie 15:00. Uczestnicy mieli okazję brać czynny udział w różnego typu zajęciach, rozwijać swoje zainteresowania, poszerzać wiedzę, aktywnie i twórczo spędzać czas, a także nawiązywać nowe znajomości.

Warto krótko przypomnieć główne atrakcje wspólnie spędzonych dziesięciu dni.

I turnus (1 lipca – 5 lipca)

  • Poniedziałek: Wycieczka do Kunowej – zwiedzanie Wioski Indiańskiej HOKKA HEY – dzieci zostały powitane przez Indian i przygotowane do spędzenia wspólnie czasu, wśród atrakcji wymienić należy malowanie twarzy, tworzenie własnych opasek oraz naszyjników, zwiedzanie mini ZOO, oglądanie oryginalnych namiotów Tipi, przejażdżki na kucykach, zabawy na dmuchańcach, wspólne tańce i konkursy.

 

  • Wtorek: Spotkanie z dietetykiem p. Sabiną Pec z gabinetu dietetycznego Bonne Sante w Gorlicach. Podczas rozmowy uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących zdrowego odżywiania się, brać udział w quizach i zagadkach.

 

Wyjście do Kina Kolory na film animowany „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”

  • Środa: wycieczka autokarowa do Bóbrki, zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Podczas tej wyprawy poznaliśmy muzeum znajdujące się na terenie najstarszej na świecie nadal działającej kopalni ropy naftowej. Spacerując alejkami znajdującymi się w środku lasu oglądaliśmy unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym i gazowniczym. We wnętrzach znajdujących się tam budynków mieliśmy natomiast szansę przenieść się w czasy kiedy to na kopalni pracował sam Ignacy Łukasiewicz.
  • Czwartek: wycieczka do Grybowa, gród Stara Baśń. Podróż pełna niecodziennych atrakcji. Zwiedzanie zamku dzieci rozpoczęły wspinaczką po murach, później było tylko ciekawiej: wyszukiwanie smoków, tajemnica wieży księżniczek, historia Białej Damy, legenda podziemnego miasta, różnego rodzaju gry i zabawy średniowieczne takie jak turniej kopistów na koniach (na szynach). Ogromną atrakcją było także wcielanie się w różne postaci przy pomocy strojów i rekwizytów.
  • Piątek: szalone zabawy w tarnowskim Parku Trampolin NINJA JUMP. Na ten dzień wszyscy uczestnicy półkolonii czekali z niecierpliwością. Podczas dwugodzinnej zabawy na trampolinach dzieciom dostarczona została ogromna dawka pozytywnej energii. Pierwszy tydzień każdy z uczestników zakończył z uśmiechem na buzi.

 

II turnus (8 lipca – 12 lipca)

  • Poniedziałek: wyjazd do Kobylanki; Stowarzyszenie Jeździeckie Galopada. Spotkanie ze zwierzętami przyniosło wszystkim dużo frajdy i radości, każdy mógł spróbować jazdy konnej, zorganizowana została także przejażdżka bryczką. Najwięcej emocji dostarczyło jednak spotkanie z … kozami, dzieci mogły je karmić, głaskać, a najwięksi śmiałkowie nawet doić.
  • Wtorek: Korczyna – wycieczka do Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier. Podróż do krainy słodkości, w której mogliśmy dowiedzieć się o historii powstawania czekolady, poznać proces produkcji czekolady od ziarenka do tabliczki, zobaczyliśmy maszyny służące do jej wytwarzania, ale co najważniejsze mogliśmy degustować i poznawać nowe smaki, a także każdy uczestnik wyprodukował swoją własną tabliczkę czekolady.
  • Środa: wyjazd do Pilzna, zwiedzanie Muzeum Lalek. W tym magicznym miejscu dzieci zapoznały się z procesem wytwarzania lalek z różnych tworzyw, miały też szansę stworzyć własną kukiełkę. Uczestnicy obejrzeli wiele interesujących wystaw takich jak: „Lalki z całego świata”, „Lalki polskie”, „Na babcinym strychu”, „Królewna Śnieżka” oraz największą w Polsce kolekcję lalek japońskich.
  • Czwartek: piesza wycieczka do kina Kolory na film pt. „Wyszczekani”.

Pogadanka z dziećmi na temat środków psychoaktywnych. Celem tego spotkania było zwrócenie uwagi na zjawisko jakim jest uzależnienie od wszelkiego rodzaju używek, oraz na konsekwencje prawne i zdrowotne wynikające z ich stosowania, a także uświadomienie uczestnikom wartości i sposobów prowadzenia zdrowego stylu życia.

  • Piątek: warsztaty pt. „Bądź eco – zrób coś z niczego” prowadzone przez pracownika Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku, na których to każde dziecko stworzyło niepowtarzalną torbę na zakupy.

Popołudniu natomiast uczestnicy półkolonii spotkali się na gorlickim rynku z burmistrzem miasta, a  pan kierownik zaprosił wszystkich na pyszne lody.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za spędzony razem czas, za mnóstwo pozytywnej energii, za tysiące uśmiechów, za wspólne wycieczki, warsztaty, spacery, gry i zabawy…

Życzymy udanego wypoczynku i DO ZOBACZENIA WKRÓTCE

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright © 2020 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.