Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2020/2021

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

Dzień 14 listopada obchodzony jest co roku jako Święto Szkoły. W tym dniu wspominamy także patrona szkoły ks. Stanisława Konarskiego. W tym roku obchody Święta Szkoły połączone były z obchodami 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8.30 Mszą Świętą w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, sprawowaną w intencji uczniów i wszystkich  pracowników szkoły. Następnie w klasach odbyły się zajęcia poświęcone patronowi naszej szkoły.

Całości dopełnił Przegląd Pieśni Patriotycznej, który w najmłodszych klasach poprowadziła w tym roku klasa 2b pod opieką pani Agnieszki Klocek. Występy rozpoczęło uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Wszystkie klasy 1-3 przygotowały po jednym utworze o tematyce patriotycznej. Śpiew pieśni przeplatany był recytacją wierszy oraz scenkami tematycznymi w wykonaniu uczniów klasy 2b. Na zakończenie odśpiewaliśmy wspólnie Hymn szkoły.

Po zakończonych występach klas 1-3 swoje wokalne umiejętności prezentowali także uczniowie klas IV-VI oraz VII i VIII SP.

Wszystkie występy były piękne. Na scenie prezentowali się prawdziwi artyści, dzieci były naturalne, a ich występy robiły niesamowite wrażenie. Był to przyjemny i ciekawy sposób na zaktywizowanie dzieci i młodzieży do poznawania historii naszego narodu.

GALERIA

Copyright © 2020 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.