Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2019/2020

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

W dniu 30.05.2018 r. w Hali Sportowej OSIR zorganizowana została II DRUŻYNOWA SPARTAKIADA WOLONTARIATU, zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach i Stowarzyszenie Homini z Kwiatonowic. W Spartakiadzie udział wzięły zespoły wolontariuszy z Gorlic i z całego powiatu. Celem spotkania była integracja wolontariuszy oraz podniesienie ich sprawności fizycznej. Zawodnicy wzięli udział w kilku konkurencjach m.in. w sztafecie wahadłowej, przeciąganiu liny czy strzelaniu z broni pneumatycznej. Miejski Zespół Szkół nr 1 reprezentowali uczennice z klasy 2 b Gimnazjum, które w klasyfikacji końcowej otrzymały 8 miejsce na 15, kiedy w skład pozostałych zespołów wchodzili również chłopcy dzięki czemu osiągnęły one przewagę. Tym bardziej serdecznie gratulujemy naszym wolontariuszkom.

11 lutego 2018 r. po raz 26 obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Wolontariusze Szkolnego Klubu z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach po raz kolejny odwiedzili chorych i cierpiących w gorlickim szpitalu. Wolontariusze bardzo życzliwie witali się z pacjentami na salach i koło nikogo nie przeszli obojętnie. Dla samotnych pacjentów była to jedyna okazja, żeby z kimś porozmawiać, wymienić spojrzenia i uśmiechy.  Dzień Chorego jest okazją do wyrażania swojej bliskości
z chorymi i ich rodzinami.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom!

GALERIA

 

Dnia 12 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej. Wolontariusze naszej szkoły wraz z kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionych Szkolnych Klubów Wolontariatu z MZS nr 3,5 w Gorlicach, SZ w Stróżówce oraz ZSCKR w Bystrej wykonali stroiki świąteczne wraz z życzeniami. A 19 grudnia udali się na szpitalne oddziały, aby osobiście złożyć życzenia i przekazać pacjentom wykonane przez siebie stroiki. Nie zabrakło jak zawsze długich rozmów z chorymi, a u wielu osób można było zauważyć łzy wzruszenia i szczęścia.

GALERIA

 

 Pomaganie jest dobre.  Pomaganie jest ważne.    Pomagać może każdy i wszędzie.  Pomaganie zmienia świat na lepsze.

Cała społeczność  Miejskiego  Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach udowodniła, że  powyższe słowa nie są  tylko  banalnymi hasłami i wzięła udział w tegorocznej akcji „Szlachetna paczka”.  Po raz pierwszy podjęliśmy wyzwanie przygotowania całej paczki dla wybranej rodziny. Początkowo byliśmy pełni obaw, czy uda nam się zaspokoić potrzeby  rodziny. Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem!

Dlatego w imieniu Szkolnego Klubu Wolontariatu MZS nr 1 w Gorlicach dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się w tym roku do tej akcji i wsparli wybraną przez nas rodzinę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców
i nauczycieli
, ich hojności i radości z pomagania  udało się nam zebrać: żywność, środki czystości, artykuły higieniczne, odzież, obuwie, ręczniki, kołdrę, pościele, koce.

Za pieniądze zebrane podczas kiermaszu słodkości (pieczonych przez uczniów
i nauczycieli) zakupiliśmy brakujące prezenty, w tym bardzo potrzebny  sprzęt AGD. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które podzieliły się zawartością swoich mikołajkowych słodkich upominków.   

Wspartej przez nas Rodzinie życzymy prawdziwie radosnych Świąt. Dzięki Państwa hojności ta radość będzie tym większa i pozwoli wszystkim uwierzyć w ludzkie dobro.  

GALERIA

Szkolne Koło Wolontariatu

W dniu 9 listopada 2017 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 1 odbył się występ zespołu „Perła” z Doliny na Ukrainie. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni programem, który składał się z występów muzycznych oraz tańców ludowych. Występujący zaprezentowali również wspaniałą choreografię i barwne stroje.

Młodzi artyści zostali pożegnani gromkimi brawami  po, których udali się na poczęstunek.  

Wolontariusze przeprowadzili w naszej szkole zbiórkę pieniędzy na budowę przedszkola polskiego w parafii, gdzie proboszczem jest ks. Krzysztof Panasowiec, opiekun zespołu "Perła". Przekazanie zebranej kwoty było miłym akcentem spotkania z naszymi rodakami z Ukrainy.

GALERIA

Szkolne Koło Wolontariatu z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 już po raz piąty przed świętem Wszystkich Świętych pamiętało o zmarłych nauczycielach i uczniach naszej szkoły. Wolontariusze porządkowali  groby przede wszystkim nauczycieli, którzy zmarli  bardzo dawno temu i nie mają już rodziny, zanieśli kwiaty i znicze.

GALERIA

 

„Pomóżmy im odbudować dom” z takimi słowami skierowali się do opiekunów uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Wolontariusze postanowili włączyć się w akcję pomocy dla rodziny, której jednej nocy spłonął nowy drewniany dom, efekt 10 lat ciężkiej pracy na obczyźnie. Uczniowie nie mogli przejść obok tego obojętnie, dlatego w dniach  od 17 do 20 października w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach przeprowadzili  akcję charytatywną  sprzedaży ciast.  Wszystkim wolontariuszom z klas 4a, 4b, 6b, 7a, 7b, 2a Gimnazjum, 2b Gimnazjum, 3a Gimnazjum,  3b Gimnazjum, którzy upiekli i rozprowadzali ciasta serdecznie DZIĘKUJEMY !  Pamiętajcie dobro wraca J.

GALERIA

Wtorkowe przedpołudnie 10 października 2017 roku okazało się słoneczne i ciepłe. Słońca nie brakło 40 uczestnikom, organizowanego po raz pierwszy Integracyjnego Rajdu Pieszego pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją”. Wybrali się na niego uczniowie i opiekunki szkolnych kół wolontariatu z Zagórzan, KwCentrum Wolontariatu w Gorlicach. Grupę na szlaku poprowadzili nasi szkolni instruktorzy turystyki górskiej: pani Mariola Piekarz i pan Marek Dziedziak. Dziewięciokilometrowy marsz z Gorlic do Bielanki to czas poznawania się wolontariuszy z różnych szkół, radości z uroków jesieni i wspaniała rekreacja. W Bielance czekał na wszystkich ciepły posiłek, ale przede wszystkim integracyjne spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Czytaj więcej...

Grupa teatralna „RZUT" działająca przy Szkolnym Kole Wolontariatu 22 czerwca 2017 r. odwiedziła już kolejny raz podopiecznych w Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym w Kobylance. Dla podopiecznych przyniosła słodycze i owoce oraz przedstawiła bajkę pt. „Trzy świnki". Wolontariusze sami przygotowali stroje i scenografię. Przedstawienie odbyło się w plenerze na terenie ośrodka. Nad całością czuwała jak zwykle Ania Klukowska. Podopieczni jak i opiekunowie byli zachwyceni profesjonalnym występem artystów. Dyrekcja wraz z wychowawcami byli  bardzo wdzięczni za odwiedziny oraz  pamięć o dzieciach i młodzieży niepełnosprawnej. Pani Anna Przepióra  na ręce wolontariuszy wręczyła podziękowanie od dyrekcji Ośrodka, a podopieczni nagrodzili wolontariuszy gromkimi brawami i wspólnymi zdjęciami.

GALERIA

19 czerwca na gorlickim rynku odbył się happening No Promil No Problem. Wolontariusze z Miejskiego Zespołu Szkól Nr 1 wraz z uczniami MZS Nr 3, Nr 5 i przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola Nr 5 wyszli z transparentami, aby zaprotestować przeciwko nietrzeźwym kierowcom . Wzdłuż ulicy Mickiewicza ustawił się długi szpaler uczniów trzymających własnoręcznie wykonane transparenty z hasłami "No Promil- No Problem". Obok na płycie rynku uczniowie z klasy III b SP z MZS Nr 1 wraz z p. Joanną Sarnowską oraz wolontariusze z klasy II b Gim. narysowali kredą Miasteczko bezpromilowe . Następnie cały korowód przeszedł ul. 3 Maja do Ronda z hasłem przewodnim "Stop Pijanym Kierowcom". Po powrocie na Rynek, przy asyście policjantów z KPP Gorlice uczniowie pouczali kierowców rozdając im ulotki, listy dzieci do kierowców i alkoholowe liczydełka.

GALERIA

W dniu 25.05.2017 r. w Hali Sportowej OSIR zorganizowana została I DRUŻYNOWA SPARTAKIADA WOLONTARIATU, zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach i Stowarzyszenie Homini z Kwiatonowic.W Spartakiadzie udział wzięły zespoły wolontariuszy z Gorlic i z całego powiatu. Celem spotkania była integracja wolontariuszy oraz podniesienie ich sprawności fizycznej. Zawodnicy wzięli udział w kilku konkurencjach m.in. w sztafecie wahadłowej, przeciąganiu liny czy strzelaniu z broni pneumatycznej. Miejski Zespół Szkół nr 1 reprezentowali uczniowie z klasy VI b Szkoły Podstawowej, którzy w klasyfikacji końcowej otrzymali miejsce 9 na 15 zespołów, z których pozostałe tworzyli uczniowie gimnazjów. Tym bardziej gratulujemy naszym wolontariuszom.

GALERIA

 

 

24.05.2017 r. wolontariusze z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 mieli przyjemność wystąpić podczas Dnia Otwartego w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sienkiewicza w Gorlicach. Młodzi artyści zaprezentowali piosenki starszych wykonawców, które przywiały wspomnienia z młodości i sprawiły, że wielu mieszkańcom popłynęły łzy.

28 V 2017 ulicami Gorlic przeszedł VI Marsz Żonkilowy w ramach VIII Dnia Osób Niepełnosprawnych. Obecność na tej imprezie wpisała się już w tradycję Szkolnego Klubu Wolontariatu z MZS nr 1 w Gorlicach. Z żonkilami z bibuły nasi wolontariusze wraz z opiekunem uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej w intencji osób chorych oraz ich rodzin.

O godzinie 14.00 spod kościoła wyruszył marsz żonkilowy. Metą marszu był teren boiska MZS 5 w Gorlicach, gdzie odbył się piknik integracyjny, podczas którego nasi wolontariusze kwestowali na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieczu z filią w Gorlicach oraz pomagali w przebiegu całej imprezy. Pragniemy Im gorąco podziękować za dane świadectwo empatii i solidarności.

 

11 kwietnia 2017 roku we wtorek Wielkiego Tygodnia grupa wolontariuszy z naszej szkoły uczestniczyła w Drodze Krzyżowej na oddziale Geriatrii gorlickiego szpitala.

Razem z chorymi wędrowali stacjami Męki Pańskiej również wolontariusze i koordynatorzy Szkolnych Klubów Wolontariatu z Miejskiego Zespołu Szkół nr1; nr3; nr 5 w Gorlicach oraz Binarowej, Libuszy, Szymbarku i Stróżówki. Po wspólnej modlitwie wolontariusze odwiedzili chorych na wszystkich oddziałach szpitala. Życzyli im powrotu do zdrowia, do rodziny, domu oraz pozostawili symboliczne, własnoręcznie wcześniej wykonane „wielkanocne cudeńka”.

GALERIA

 

Już szósty raz nasi Wolontariusze pomagali w organizacji jubileuszowego X Memoriału im. Stanisława Elmera, który odbył się w dniach 2-3 kwietnia na hali sportowej w Gorlicach. W turnieju piłki siatkowej wzięło udział 17 drużyn młodziczek i 7 drużyn kadetek z Polski i Słowacji w tym też nasze wolontariuszki.

GALERIA

Dnia 31 marca 2017 roku  w Zespole Szkół w Stróżówce odbyły się warsztaty plastyczne „Wielkanocne cudeńka”. Uczestniczyli w nich wolontariusze z naszej szkoły oraz z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3, 5 w Gorlicach oraz z Zespołu Szkół w Szymbarku i  ZS CKR w Bystrej.  Z  otrzymanych materiałów i elementów dekoracyjnych wykonaliśmy  wielkanocne stroiki. Wolontariusze samodzielnie projektowali i wykonywali oryginalne ozdoby. W świąteczny nastrój wprowadziła nas wspólna praca połączona z pasją oraz potrzeba tworzenia i niesienia pomocy innym. Powstałe kolorowe stroiki wręczyliśmy pacjentom gorlickiego szpitala wraz z życzeniami świątecznymi.

GALERIA

Copyright © 2019 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.