Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2019/2020

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

 

 

     W dniu 31 mają na zaproszenie naszej wychowawczyni odwiedził nas artysta ludowy – rzeźbiarz Andrzej Dybisz. W obserwacji zajęć uczestniczyła również pani dyrektor oraz zaproszeni nauczyciele.

     Najpierw przeprowadziliśmy wywiad. Julka  Baran i Kacper Zawadowicz nagrywali na dyktafon przygotowane przez kolegów pytania oraz odpowiedzi udzielane przez naszego gościa. Kilkoro uczniów wykonało pamiątkowe zdjęcia.

   Pan Andrzej już jako mały chłopiec, zamiast grać w piłkę jak rówieśnicy, próbował rzeźbić w drewnie. Pierwszą swoją pracę wykonał z gipsu, a pierwszą drewnianą figurkę wykonał zwykłym scyzorykiem kieszonkowym. Jedną z wykonanych przez siebie prac rzeźbiarz ofiarował naszemu wielkiemu rodakowi – Papieżowi Janowi Pawłowi II. Dzieło pana Andrzeja ma również były prezydent – Aleksander Kwaśniewski.

     Podczas spotkania rzeźbiarz opowiadał nam ciekawe historie ze swojego życia. Jest to człowiek, który nie tylko rzeźbi, ale również gra na akordeonie, jest wodzirejem, drużbą weselnym. Układa wesołe rymowanki.

   Z przyniesionego kawałka lipy w czasie zajęć rzeźbił twarz mężczyzny i rozdawał wióry – talenty, aby i w nas odżyła żyłka talentu.

     Pan Andrzej zaprosił nas na ognisko i ciąg dalszy opowieści o zaczarowanym świecie rzeźbiarstwa do „Jędrzejówki”, gospodarstwa, które prowadzi i gdzie zgromadził wiele swych rzeźb.

 Aldona Augustyn

 

GALERIA

Copyright © 2020 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.