Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Wolontariat

Treść

Marsz Żonkilowy

Marsz Żonkilowy

W niedzielę 2 czerwca 2024 r. nasi wolontariusze z koszami pełnych żonkili wzięli udział w XII Marszu Żonkilowym. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 12.00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.

Ciasto dla Kubusia

Ciasto dla Kubusia

W dniu 10 maja 2024 roku wolontariusze z kl. 6a sprzedawali ciasta, które sami upiekli bądź z pomocą rodziców. Zebrano kwotę o wartości 691 zł, którą przekazano na leczenie 4-letniego Kubusia Chochołka, który zmaga się z rzadką mutacją genetyczną.

Warsztaty żonkilowe

Warsztaty żonkilowe

W dniu 8 maja 2024 roku w Miejskim Zespole Szkół nr 5 odbyły się warsztaty wykonania żonkili. Podczas spotkania wykonane zostały żonkile, które będą rozdawane 2 czerwca br. podczas Marszu Żonkilowego.

Ciasto dla Noaszka

Ciasto dla Noaszka

Z inicjatywy Rady Rodziców, w naszej szkole przeprowadzona została zbiórka środków finansowych na leczenie Noaszka. Ciasta i inne słodkości przygotowane przez Rodziców sprzedawali wolontariusze w dniach 13, 14 marca br.

Góra Grosza

Góra Grosza

Nasza Szkoła po raz kolejny włączyła się w  ogólnopolską akcję Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem XXIV edycji Góry Grosza było  zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci rodzin na terenie całej Polski.

32. Finał WOŚP

32. Finał WOŚP

W niedzielę 28 stycznia 2024 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 32. Tegorocznemu finałowi przyświecało hasło: ,,Płuca po pandemii”. Fundacja WOŚP zbierała pieniądze na kupno urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W czwartek 14 grudnia 2023 r. w Naszej Szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było kupić przeróżne świąteczne ozdoby oraz upominki wykonane przez nauczycieli i uczniów.

Ciasto dla Szkoły!

Ciasto dla Szkoły!

W dniu 28 listopada 2023 r. w naszej szkole wolontariusze sprzedawali ciasta przygotowane przez Radę Rodziców. Do kawałka ciasta dołączona była niespodzianka – wróżba z pozytywnym przesłaniem.

Góra Grosza - XXIV edycja

Góra Grosza - XXIV edycja

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet – Góra Grosza, w której nasza szkoła też bierze udział. W tym roku akcja trwa od 1 listopada 2023 r. do 29 lutego 2024 r.

V Gorlicka Spartakiada Wolontariatu

V Gorlicka Spartakiada Wolontariatu

W dniu 24 października 2023 r. w Hali Sportowej OSiR odbyła się V Gorlicka Spartakiada Wolontariatu, zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach oraz Kwiatonowickie Stowarzyszenie Homini.

Ciacho dla szkoły

Ciacho dla szkoły

Zbliżające się obchody 30. rocznicy powstania naszej szkoły, stały się okazją do zorganizowania zbiórki. W dniach 19 i 20 października 2023 r. wolontariusze sprzedawali ciasta, które przygotowali całkiem samodzielnie lub z pomocą rodziców.

#SSP2023

#SSP2023

Sprzątanie świata łączy ludzi! Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja Sprzątania Świata – Polska. 26 września wolontariusze z naszej szkoły przyłączyli się do tej akcji. Pod opieką koordynatora udali się w okolice parku miejskiego i stadionu.

Zbiórka dla Zosi

Zbiórka dla Zosi

W dniach 9 - 11 maja 2023 roku w naszej szkole była prowadzona zbiórka pieniędzy na rehabilitacje, leczenie, sprzęt medyczny oraz lekarstwa dla Zosi.

XXIII Edycja Góry Grosza

XXIII Edycja Góry Grosza

Nasza Szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Dziękujemy za zaangażowanie w akcję  Wychowawcom, Rodzicom i Uczniom klas: 1a, 2b, 2c, 3a, 4a, 5b.

Dla Michała

Dla Michała

W dniu 14 lutego 2023 roku w naszej szkole została zorganizowana zbiórka pieniędzy dla rodziny Michała – ucznia kl. IV, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi.

WOŚP - 31. Finał

WOŚP - 31. Finał

W niedzielę 29 stycznia 2023 roku wolontariusze MZS - 1 kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

498216