Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Wolontariat

Treść

Zbiórka dla Zosi

Zbiórka dla Zosi

W dniach 9 - 11 maja 2023 roku w naszej szkole była prowadzona zbiórka pieniędzy na rehabilitacje, leczenie, sprzęt medyczny oraz lekarstwa dla Zosi.

XXIII Edycja Góry Grosza

XXIII Edycja Góry Grosza

Nasza Szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Dziękujemy za zaangażowanie w akcję  Wychowawcom, Rodzicom i Uczniom klas: 1a, 2b, 2c, 3a, 4a, 5b.

Dla Michała

Dla Michała

W dniu 14 lutego 2023 roku w naszej szkole została zorganizowana zbiórka pieniędzy dla rodziny Michała – ucznia kl. IV, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi.

WOŚP - 31. Finał

WOŚP - 31. Finał

W niedzielę 29 stycznia 2023 roku wolontariusze MZS - 1 kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Zbiórka dla Pani Zosi

Zbiórka dla Pani Zosi

W dniach 29-30 listopada br. wolontariusze zaangażowali się w pomoc emerytowanej pracownicy wygaszonej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorlicach, która została dotknięta poważną chorobą i znalazła się w trudnej sytuacji materialnej.

Na zawsze w naszej pamięci

Na zawsze w naszej pamięci

Jak co roku, wolontariusze naszej szkoły odwiedzili groby zmarłych nauczycieli gorlickiej Jedynki, pozostawiając na nich kwiaty i zapalając znicze będące symbolem pamięci o Tych, których już nie ma wśród nas.

Ciasto dla Kuby

Ciasto dla Kuby

W dniach 18-19 października br. na terenie naszej szkoły prowadzona była sprzedaż ciast. Akcję zorganizowano dla Kuby, w celu pomocy w zakupie siedziska ortopedycznego stabilizującego plecy i głowę.

IV Drużynowa Spartakiada Wolontariatu

IV Drużynowa Spartakiada Wolontariatu

6 października 2022 r. na hali sportowej OSiR odbyła się IV Drużynowa Spartakiada Wolontariatu, zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gorlicach oraz Stowarzyszenie Homini z Kwiatonowic.

Dzieci Dzieciom

Dzieci Dzieciom

Do Polski dociera coraz więcej dzieci z Ukrainy, które uciekają przed okrucieństwem wojny. W Ojczyźnie zostawiają nie tylko swoje ulubione ubrania, zabawki, ale też materiały potrzebne do nauki.

Dla Pani Joli

Dla Pani Joli

W dniu 1 marca br. w naszej szkole zorganizowano kiermasz ciast, z którego dochód w całości przeznaczono na pomoc dla pani Joli. Kobieta od lat zmaga się z ciężką chorobą i dzięki ofiarności społeczności szkolnej udało się zebrać 760 zł. Dziękujemy Rodzicom i wolontariuszom za zaangażowanie się w akcję.

30. Finał WOŚP

30. Finał WOŚP

W niedzielę 30 stycznia 2022 roku wolontariusze MZS - 1 kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane były na sprzęt medyczny dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Góra grosza

Góra grosza

Nasza Szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Szlachetna Paczka - podziękowania

Szlachetna Paczka - podziękowania

Corocznie Szkolne Koło Wolontariatu w SP-1 bierze udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Dzięki wspólnemu wysiłkowi Rodziców, Uczniów i  Pracowników Szkoły udało się w tym roku zaspokoić wszystkie potrzeby wybranej przez nas rodziny.

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

„Szlachetna Paczka pozwala ludziom w potrzebie nie tylko dostać to czego potrzebują, ale poczuć się godnie, tak jak inni, poczuć się częścią społeczeństwa."

Góra grosza

Góra grosza

Co roku, na przełomie listopada i grudnia w szkołach i przedszkolach odbywa się zbiórka monet w ramach akcji Góra Grosza. Tegoroczna zbiórka była utrudniona ze względu na naukę zdalną oraz sytuację epidemiczną w kraju i dlatego trwała dłużej, bo do 31 maja br.

339484