Pamiętamy o tych co odeszli ...

Zbliża się Wszystkich Świętych. W tym dniu zwyczajowo odwiedza się cmentarze, ozdabia groby wiązankami, zapala znicze i modli się za zmarłych.
Zbiórka pieniężna

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w dniach 12 – 13 października 2021 r. na terenie naszej szkoły zbiórkę pieniężną. Celem akcji było wsparcie działającej  w Gorlicach fundacji  PSYstań dla Zwierząt.
Dzień Edukacji Narodowej - nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej

Dziś Dzień Edukacji Narodowej – z tej okazji, tuż po zakończonej sesji Rady Miasta, w sali obrad Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie z pracownikami oświaty, nagrodzonymi za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.
XXXIX Rajd Łukasiewicza

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na szlak beskidzki. W tym roku trasa wiodła z Folusza przez Diabli Kamień, Magurę Wątkowską do Bartnego gdzie na wszystkich uczestników czekało ognisko z kiełbasą, napoje oraz konkurs wiedzy turystycznej z nagrodami.
Konkurs czytelniczy

W związku z obchodzeniem w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w tym roku przebiegającego pod hasłem: “ Baśnie i legendy z całego świata”,  w poprzednim tygodniu zamieściłam informację wstępną o planowanym pod koniec miesiąca konkursie czytelniczym, dotyczącym właśnie legend i baśni.
Promocja Parków Narodowych

Poniższe materiały zostały przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska  w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki” i sfinansowane  z funduszy europejskich.
Wycieczka do Warszawy

Pomimo ulicznych korków, w których trzeba było spędzić trochę czasu, pośpiechu i pokrytego chmurami nieba, uczestnicy dwudniowego wyjazdu do Warszawy, uczniowie klasy 8a i b, poznali najważniejsze warszawskie zabytki i historię tego miasta…   
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W tym roku, w październiku, obchodzonym jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, zachęcam do poznawania baśni i legend z całego świata. Są ich niezliczone ilości, bowiem każdy rejon naszej planety, każda kultura, a nawet większość miejscowości, czasem zupełnie niewielkich, ma swoje podania.
Dzień urodzin Patrona Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gorlicach ma bogate tradycje. Nie jest anonimowa, lecz ma swojego Patrona – postać, która jest dla nas wzorem. Dzień 30 września jest dla naszej szkoły szczególny, bowiem obchodzimy rocznicę urodzin patrona naszej szkoły -  ks. Stanisława Konarskiego.