Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Biblioteka szkolna

Treść

Spotkanie z pisarzem i jego książkami

Spotkanie z pisarzem i jego książkami

Zgodnie z zapowiedzią, 12 października, uczniowie klas drugich spotkali się z autorem książek dla dzieci i młodzieży, Panem Bogusławem Michalcem. Odbyło się ono w ramach realizowanego przez naszą szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Witamy w nowym roku szkolnym!

Witamy w nowym roku szkolnym!

Jak na początku każdego nowego roku szkolnego biblioteka wita Was po wakacjach. Tradycyjnie  proponuje też włączenie się do kolejnego Narodowego Czytania. W tym roku - najbardziej znanej powieści Elizy Orzeszkowej - „Nad Niemnem”.

Obchody Roku I. Łukasiewicza

Obchody Roku I. Łukasiewicza

Do obchodów Roku Łukasiewicza włączała się także biblioteka szkolna. Jeszcze przed feriami zostały zakupione, a po feriach były promowane na gazetce ściennej biblioteki i na stronie szkoły książki rozwijające zainteresowania oraz skłaniające  do zastanawiania się, kim chcecie zostać w przyszłości.

Czytanie dla pokoju

Czytanie dla pokoju

Kończy się październik, obchodzony jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - w tym roku pod hasłem  “Czytanie dla pokoju”.

Czytanie dla pokoju... jak to rozumieć?

Czytanie dla pokoju... jak to rozumieć?

Jak co roku, październik obchodzimy jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Poprzednio motywem przewodnim były baśnie i legendy z całego świata, obecne hasło brzmi dosyć zagadkowo: “Czytanie dla pokoju”. 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września od 22 lat. Został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a na jego patronkę wybrano Janinę Porazińską, autorkę wielu utworów napisanych myślą o dzieciach.

2022 - rok wielu patronów

2022 - rok wielu patronów

Nasze miasto obchodzi 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza na tyle różnych sposobów, więc chyba każdy gorliczanin kojarzy 2022 jako Rok Łukasiewicza.

Wyniki konkursu

Wyniki konkursu

W szkolnym konkursie literackim “ Fiku-miku, kukuryku – Łukasiewicz w limeryku!”, ogłoszonym przez naszą bibliotekę  w związku z 200. rocznicą urodzin wynalazcy, zostały przyznane dwie równorzędne nagrody.

Serce dla Ukrainy

Serce dla Ukrainy

Ostatnie tygodnie pokazały, że serca Polaków są szeroko otwarte dla szukających u nas schronienia przed wojną, a szczególnie dla ukraińskich matek z dziećmi. Nasze dzieci także solidaryzują się z nimi, wykazują empatię, serdeczność i zaangażowanie. 

Konkurs literacki

Konkurs literacki

Fiku – miku, kukuryku – Łukasiewicz w limeryku! Jak na tytuł konkursu literackiego o postaci ważnej dla historii naszego miasta, nie brzmi zbyt poważnie… Jednak to celowy zabieg, którym chcę podkreślić, że literatura ma różne oblicza i nie musi być śmiertelnie poważna.

Co nowego w bibliotece

Co nowego w bibliotece

Z przyjemnością informuję, że od 1 września 2021r. przybyło nam ponad 200 nowych książek i innych materiałów bibliotecznych. Warto odnotować, że większość została zakupiona, ale ok. 10% stanowią dary.

Witajcie po feriach

Witajcie po feriach

Zanim przedstawię książkowe nowości, które zapowiadałam w aktualnościach na stronie naszej szkoły, przeczytajcie informacje podsumowujące pierwsze półrocze w bibliotece.

Konkurs

Konkurs

Konkurs czytelniczy  Baśnie i legendy z całego świata  już za tydzień, czyli  27 października (środa).

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W tym roku, w październiku, obchodzonym jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, zachęcam do poznawania baśni i legend z całego świata. Są ich niezliczone ilości, bowiem każdy rejon naszej planety, każda kultura, a nawet większość miejscowości, czasem zupełnie niewielkich, ma swoje podania.

515706