Konkurs

Konkurs czytelniczy  Baśnie i legendy z całego świata  już za tydzień, czyli  27 października (środa).
Konkurs czytelniczy

W związku z obchodzeniem w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w tym roku przebiegającego pod hasłem: “ Baśnie i legendy z całego świata”,  w poprzednim tygodniu zamieściłam informację wstępną o planowanym pod koniec miesiąca konkursie czytelniczym, dotyczącym właśnie legend i baśni.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W tym roku, w październiku, obchodzonym jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, zachęcam do poznawania baśni i legend z całego świata. Są ich niezliczone ilości, bowiem każdy rejon naszej planety, każda kultura, a nawet większość miejscowości, czasem zupełnie niewielkich, ma swoje podania.
X Narodowe Czytanie

Z tej okazji Prezydent RP, Andrzej Duda, skierował przesłanie, zachęcając do współtworzenia akcji promującej czytelnictwo i upowszechniającej znajomość najwybitniejszych dzieł literatury polskiej.
Witajcie po wakacjach

Wiele deszczowych i zimnych dni podczas minionych wakacji spowodowało, że z pewnością przeczytaliście już wszystkie książki wypożyczone z naszej biblioteki pod koniec ubiegłego roku szkolnego.
Książki na wakacje

Zbliża się zakończenie roku szkolnego. Z pewnością zapamiętamy go wszyscy do końca życia, ponieważ wielu z Was przez większą jego część uczyło się zdalnie. Biblioteka szkolna pozostawała jednak otwarta - nawet wtedy, gdy zamknięte były biblioteki publiczne.
Dzieci w innych czasach, miejscach, kulturach

W związku z zbliżającym się Dniem Dziecka biblioteka szkolna proponuje książki poszerzające wiedzę o życiu dzieci w innych czasach, miejscach i kulturach, zwłaszcza ładnie wydane, barwnie ilustrowane, kilkunastostronicowe książeczki z serii Świat oczyma dziecka, m.in.:
Dzieciaki kochają zwierzęta

Wielu z Was ma swoje ukochane zwierzątko, najczęściej kotka, pieska lub chomiczka. Są również dzieci, które bardzo chciałyby mieć zwierzaka, ale z jakiegoś powodu nie mogą.
Co najchętniej wypożyczają najmłodsi

Opowieści detektywistyczne z serii: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka stały się wśród najmłodszych czytelników tak popularne, jak dobre szwedzkie kryminały wśród dorosłych.