Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Biblioteka szkolna

Treść

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września od 22 lat. Został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a na jego patronkę wybrano Janinę Porazińską, autorkę wielu utworów napisanych myślą o dzieciach.

2022 - rok wielu patronów

2022 - rok wielu patronów

Nasze miasto obchodzi 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza na tyle różnych sposobów, więc chyba każdy gorliczanin kojarzy 2022 jako Rok Łukasiewicza.

Wyniki konkursu

Wyniki konkursu

W szkolnym konkursie literackim “ Fiku-miku, kukuryku – Łukasiewicz w limeryku!”, ogłoszonym przez naszą bibliotekę  w związku z 200. rocznicą urodzin wynalazcy, zostały przyznane dwie równorzędne nagrody.

Serce dla Ukrainy

Serce dla Ukrainy

Ostatnie tygodnie pokazały, że serca Polaków są szeroko otwarte dla szukających u nas schronienia przed wojną, a szczególnie dla ukraińskich matek z dziećmi. Nasze dzieci także solidaryzują się z nimi, wykazują empatię, serdeczność i zaangażowanie. 

Konkurs literacki

Konkurs literacki

Fiku – miku, kukuryku – Łukasiewicz w limeryku! Jak na tytuł konkursu literackiego o postaci ważnej dla historii naszego miasta, nie brzmi zbyt poważnie… Jednak to celowy zabieg, którym chcę podkreślić, że literatura ma różne oblicza i nie musi być śmiertelnie poważna.

Co nowego w bibliotece

Co nowego w bibliotece

Z przyjemnością informuję, że od 1 września 2021r. przybyło nam ponad 200 nowych książek i innych materiałów bibliotecznych. Warto odnotować, że większość została zakupiona, ale ok. 10% stanowią dary.

Witajcie po feriach

Witajcie po feriach

Zanim przedstawię książkowe nowości, które zapowiadałam w aktualnościach na stronie naszej szkoły, przeczytajcie informacje podsumowujące pierwsze półrocze w bibliotece.

Konkurs

Konkurs

Konkurs czytelniczy  Baśnie i legendy z całego świata  już za tydzień, czyli  27 października (środa).

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W tym roku, w październiku, obchodzonym jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, zachęcam do poznawania baśni i legend z całego świata. Są ich niezliczone ilości, bowiem każdy rejon naszej planety, każda kultura, a nawet większość miejscowości, czasem zupełnie niewielkich, ma swoje podania.

Konkurs czytelniczy

Konkurs czytelniczy

W związku z obchodzeniem w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w tym roku przebiegającego pod hasłem: “ Baśnie i legendy z całego świata”,  w poprzednim tygodniu zamieściłam informację wstępną o planowanym pod koniec miesiąca konkursie czytelniczym, dotyczącym właśnie legend i baśni.

X Narodowe Czytanie

X Narodowe Czytanie

Z tej okazji Prezydent RP, Andrzej Duda, skierował przesłanie, zachęcając do współtworzenia akcji promującej czytelnictwo i upowszechniającej znajomość najwybitniejszych dzieł literatury polskiej.

Witajcie po wakacjach

Witajcie po wakacjach

Wiele deszczowych i zimnych dni podczas minionych wakacji spowodowało, że z pewnością przeczytaliście już wszystkie książki wypożyczone z naszej biblioteki pod koniec ubiegłego roku szkolnego.

Książki na wakacje

Książki na wakacje

Zbliża się zakończenie roku szkolnego. Z pewnością zapamiętamy go wszyscy do końca życia, ponieważ wielu z Was przez większą jego część uczyło się zdalnie. Biblioteka szkolna pozostawała jednak otwarta - nawet wtedy, gdy zamknięte były biblioteki publiczne.

Dzieci w innych czasach, miejscach, kulturach

Dzieci w innych czasach, miejscach, kulturach

W związku z zbliżającym się Dniem Dziecka biblioteka szkolna proponuje książki poszerzające wiedzę o życiu dzieci w innych czasach, miejscach i kulturach, zwłaszcza ładnie wydane, barwnie ilustrowane, kilkunastostronicowe książeczki z serii Świat oczyma dziecka, m.in.:

Dzieciaki kochają zwierzęta

Dzieciaki kochają zwierzęta

Wielu z Was ma swoje ukochane zwierzątko, najczęściej kotka, pieska lub chomiczka. Są również dzieci, które bardzo chciałyby mieć zwierzaka, ale z jakiegoś powodu nie mogą.

164348