Przejdź do treści
MZS Nr1 - SLIDER 1
MZS Nr1 - SLIDER 2
MZS Nr1 - SLIDER 3
Przejdź do stopki

Witajcie po feriach

Witajcie po feriach

Treść

Zanim przedstawię książkowe nowości, które zapowiadałam w aktualnościach na stronie naszej szkoły, przeczytajcie informacje podsumowujące pierwsze półrocze w bibliotece.

Z analizy statystyk wynika, że czytelnicy wypożyczyli ponad 2 tysiące książek i innych materiałów bibliotecznych, co oznacza średnio ponad 4 na każdego! Oczywiście na taką średnią składają się zarówno ci, którzy wypożyczyli dużo więcej, jak też ci, którzy w ogóle nie zawitali do biblioteki bądź pojawili się tylko raz. 
Stare, ale obrazowe powiedzenie mówi: Koń i jeździec mają średnio po trzy nogi ; - )

Uczniowie, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce najczęściej korzystających z naszej biblioteki 
w pierwszym półroczu to:

Filip Leśniak i  Marlena Stępień z kl. II b,

Gabriela Muszyńska z kl. III b,

Kacper Ćwiklik, Wiktoria Świerczek oraz Bartłomiej Pyznar z kl. II a,

Jakub Kleczkowski, Jakub Szczepański-Połeć oraz Amelia McDonald z kl. Ia,

Adam Labut z kl. Ic.

Warto dodać, że to właśnie klasa Ic zajęła pierwsze miejsce pod względem średniej  wypożyczeń na jednego ucznia – ponad 10 książek, a właściwie książeczek, bo przecież pierwszoklasiści dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem i większość z nich zaczynała od systematycznego poznawania serii “Czytam sobie”, przechodząc na kolejne poziomy.

Wśród bardziej wprawionych czytelników niesłabnącą popularnością cieszą się serie przedstawione 
w materiałach zamieszczonych w zakładce biblioteki w ubiegłym roku szkolnym (wejście z głównej strony szkoły przez Archiwum, warto tam zajrzeć), zwłaszcza komiksy (Scooby - Doo, Kajko i Kokosz, Asteriks), książki o zwierzętach (“Zwierzęta Oli”,  “Zosia i jej ZOO”, “Zaopiekuj się mną”), detektywistyczne (“Detektyw Zagadka”, “ Biuro Detektywistyczne Lassiego i Mai”) oraz ukazujące wędrówki w czasie 
i wyjaśnianie różnych tajemnic (“Magiczny domek na drzewie”, “Magiczne drzewo”, “Feliks, Net, Nika oraz …”, “Za niebieskimi drzwiami”, Skarb Troi”, “Skrzynia władcy piorunów”).

Spora grupa czytelników poszukuje również wiedzy w książkach popularnonaukowych, zwłaszcza 
o kosmosie, Ziemi, klimacie i zagadnieniach ekologii, dinozaurach, zwierzętach drapieżnych, opiece nad zwierzętami domowymi, technice, motoryzacji i sporcie.

Na koniec podsumowania przypomnę, że popularyzując czytelnictwo, biblioteka przeprowadziła pasowanie pierwszoklasistów na czytelników, promowała obchody Dnia Głośnego Czytania, 
a w październiku przygotowała i przeprowadziła  szkolny konkurs znajomości legend i baśni, podzielony na kilka grup wiekowych, zakończony wręczeniem zwycięzcom nagród książkowych oraz zamieszczeniem informacji na głównej stronie naszej szkoły.

 

589018