Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Program „Przyjaciele Zippiego”

Program „Przyjaciele Zippiego”

Treść

Grupa uczniów kl. II b uczestniczyła w realizacji Międzynarodowego programu promocji zdrowia psychicznego „Przyjaciele Zippiego” finansowanego ze środków MKRPA w Gorlicach. Celem głównym programu była promocja zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia dzieci, poprzez rozwój ich umiejętności komunikacyjnych i społecznych, ułatwiających  dobre funkcjonowanie w grupie, nawiązywanie przyjaźni oraz radzenie sobie  z problemami i trudnościami.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Każde spotkanie zawierało odrębne opowiadanie, które prezentowały bohaterów w okolicznościach dobrze znanych dzieciom takich jak: przyjaźnienie się, zdobywanie i tracenie przyjaciół, radzenie sobie z przemocą, ze zmianą i stratą. Każde opowiadanie było zilustrowane przy pomocy zestawu barwnych obrazków i uzupełnione zadaniami takimi jak rysowanie, odgrywanie ról i zabawy. Uczestnicy aktywnie wypowiadali się na podejmowane przez prowadzącą tematy. Podawali przykłady rozwiązywania  konfliktów odwołując się do własnych doświadczeń życiowych.

Udział w programie stanowił okazję do refleksji nad radzeniem sobie ze zmianami, zarówno wielkimi jak i małymi oraz do otwartego rozmawiania na temat śmierci. Ostatnia część stanowiła podsumowanie wszystkiego, czego dzieci nauczyły się: znajdowania różnych sposobów radzenia sobie, pomagania innym oraz adaptowania się do nowych sytuacji. Końcowe spotkanie było swego rodzaju świętowaniem, połączonym z wręczaniem koron i dyplomów.

Renata Foryś
 

127700