Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Treść

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to program edukacyjny o tematyce ekologicznej dla przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

W roku szkolnym 2022/2023 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach uczniowie klasy 2c realizowali program, gdzie  poznali zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczyli się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Poznali również podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko. Zajęcia były prowadzone przez p. Jolantę Kukuła w następujących blokach tematycznych:

I Misja szkoła. Na tropie zmian klimatycznych

II Misja dom. Na tropie ekonawyków

III Misja szkoła. Na tropie mądrych zakupów i życia w zgodzie w naturze

IV Misja las. Na tropie roślin i zwierząt

W trakcie szkolenia zostały wykorzystane materiały dydaktyczne przygotowane przez organizatora firmę Tymbark i markę Kubuś :

- Scenariusze zajęć w formie prezentacji

- Filmy edukacyjne

- Audiobooki

Po przeprowadzeniu programu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a szkoła nabyła prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

J. Kukuła

515716