Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Spotkanie z pisarzem i jego książkami

Spotkanie z pisarzem i jego książkami

Treść

Zgodnie z zapowiedzią, 12 października, uczniowie klas drugich spotkali się z autorem książek dla dzieci i młodzieży, Panem Bogusławem Michalcem. Odbyło się ono w ramach realizowanego przez naszą szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Zebranych powitał Pan Dyrektor, Waldemar Pyznar, podkreślając wagę czytelnictwa w rozwoju młodego człowieka. Pan Bogusław rozpoczął spotkanie od przeczytania jednego ze swoich wierszy, a następnie zaproponował klasom udział w konkursie  polegającym na rozpoznaniu popularnych przysłów zawartych w prezentowanym przez siebie tekście. Kolejnym punktem spotkania było odgadywanie zagadek spośród 365, jakie znajdują się w jego książce „Zgaduchy do poduchy”. Zarówno z przysłowiami, jak i z zagadkami uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, a autor podkreślił jeszcze raz, to o czym mówił Pan Dyrektor, czyli  bezcenny wpływ czytania na rozwój człowieka, które kształci i rozwija jego wyobraźnię. 
Czas z pisarzem szybko minął, a na zakończenie spotkania podpisywał on swoje książki, które można było nabyć na przygotowanym stoisku.

Spotkanie z Panem Bogusławem Michalcem przygotowali nauczyciele szkolnej biblioteki we współpracy z księgarnią „Mieszko”.

515711