Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?” - projekt Uniwersytetu Dzieci w klasie 3 c

Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?” - projekt Uniwersytetu Dzieci w klasie 3 c

Treść

      Grupa uczniów klasy 3 c wspólnie z wychowawczynią p. Joanną Sarnowską przystąpili w roku szkolnym 2021/2022 do projektu Uniwersytetu Dzieci w Klasie – „Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?”. Jak przystało na studentów, każdy otrzymał indeks, jako kartę pokładową w swojej naukowej podróży. 

Projekty Uniwersytetu Dzieci w Klasie to profesjonalne i atrakcyjne uzupełnienie edukacji szkolnej, zgodne z podstawą programową. Scenariusze lekcji tworzone są we współpracy z naukowcami, artystami i ekspertami. Stawiają na naukę przez doświadczenie i samodzielność w zdobywaniu wiedzy. Projekty pozwolą wesprzeć uczniów w rozwoju tak istotnych kompetencji, jak: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej i współpracy. 

W ramach projektu „ Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?”, uczniowie klasy 3c sprawdzili, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy czy muzycy. Trenowali projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy odmierzanie składników. Zobaczyli również jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoliło im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać.

Projekt Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży? to cykl, który łączył matematykę z programem orientacji zawodowej. Lekcje pełne były eksperymentów, wspólnego doświadczania i zadań zespołowych. Podczas projektu dzieci rozbudzały swoją wyobraźnię, trenowały pracę w grupie i prezentowały swoje wypowiedzi na forum oraz uczyły się szacunku wobec zdania innych.

Joanna Sarnowska

135390