Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

Treść

         Do mety przybywa się tylko  po to, żeby  wyruszyć znowu  dalej

      Tym hasłem Szkoła Podstawowa nr 1w MZS nr 1 w Gorlicach przywitała 23 czerwca 2022 roku szacownych gości na miejskiej uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/22 oraz spotkania z laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych oraz tematycznych organizowanych pod patronatem Kuratora Oświaty w Krakowie.     

Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele Urzędu Miasta Gorlice, Rady Miasta, dyrektorzy gorlickich szkół oraz finaliści i laureaci konkursów wraz ze swoimi rodzicami.

Dzięki pracowitości, wytrwałości, ogromnej cierpliwości i pomocy nauczycieli uczniowie mogli przeżywać radość płynącą z pierwszych sukcesów naukowych, w uznaniu których Burmistrz Miasta Gorlice p. Rafał Kukla z pomocą kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji p. Wojciechem Zapłatą wręczył wyróżnionym uczniom oraz ich rodzicom nagrody i okolicznościowe listy gratulacyjne. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursów  trafiły również  na ręce nauczycieli-opiekunów naukowych wyróżnionych uczniów.

Druga część uroczystości należała do uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1. Absolwenci otrzymali nagrody książkowe za wysokie osiągnięcia w nauce oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie. Wzorem poprzednich lat nazwiska uczniów wyróżniających się w nauce zostały wpisane do Złotej Księgi Szkoły. Nagrody trafiły również do sportowców godnie reprezentujących naszą szkołę w zawodach sportowych.

Ważną częścią uroczystości był występ artystyczny przygotowany przez ósmoklasistów oraz niezwykłe podziękowania skierowane do nauczycieli, dyrekcji i rodziców.

Kochani ósmoklasiści, życzymy Wam, aby każda nowa przyjaźń była szczera i wierna, aby nowi nauczyciele byli wyrozumiali i sprawiedliwi. Uczcie się podejmować mądre decyzje i spełniajcie swoje marzenia!                                                                          

M.Z.

339470