Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Osiągnięcia uczniów klas I - III

Osiągnięcia uczniów klas I - III

Treść

Drodzy Uczniowie!

Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Przed Wami upragnione wakacje – czas zasłużonego odpoczynku. Zasłużonego, bo ogrom pracy, jaki włożyliście w zdobywanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań zasługuje na szczere uznanie. Życzymy Wam, aby najbliższe miesiące przyniosły najwspanialsze przygody na złocistych plażach, w leśnej głuszy i w cieniu górskich szlaków. Wróćcie wypoczęci, z nowym zapasem sił, aby podołać kolejnym wyzwaniom.

Zgodnie z kierunkami realizacji polityki oświatowej nasza szkoła, jak co roku, wytycza zadanie wszechstronnego organizowania życia i działalności uczniów, które zapewnia ich prawidłowy rozwój 
i skutecznie kształtuje uzdolnienia twórcze. W roku szkolnym 2021/2022 nasi podopieczni brali udział w licznych konkursach szkolnych oraz organizowanych przez podmioty zewnętrzne, godnie reprezentowali naszą szkołę oraz rodzinne miasto.

Za swoje sukcesy uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły.

Poniżej prezentujemy osiągnięcia naszych podopiecznych. 

KONKURSY SZKOLNE

Szkolny Konkurs Czytelniczy dotyczący znajomości baśni i legend

Kategoria  – klasy pierwsze

Laureat:  
Milena Niemiec kl. 1a, Jeremi Kosiński kl. 1b, Natalia Labut kl. 1b, Karol Jamro kl. 1b, Lila Forczek kl. 1c, Alicja Balasa kl. 1c, Jakub Liszka kl. 1c, Alan Juruś kl. 1c, Wiktoria Łaś kl. 1b

Kategoria  – klasy drugie

Laureat:  
Justyna Augustyn kl. 2a, Kalina Wszołek kl. 2a, Marlena Stępień kl. 2b, Tymon Załęski kl. 2b, Anita Niemiec kl. 2a, Justyna Piecuch kl. 2a, Milena Tutko kl. 2a, Filip Leśniak kl. 2b

Kategoria  – klasy trzecie

Laureat:  
Leonia Szukalska kl. 3a, Grzegorz Michalak kl. 3a, Mikołaj Wal kl. 3a, Emilia Sulisz kl. 3a, Anna Piecuch kl. 3b

Szkolny Konkurs „Śladami Łukasiewicza” dla uczniów klas I – III, kategoria rodzinna

Nagroda Główna: 
Wiktoria Brach – kl. 3 c,  Bartosz Brach – kl. 1 b

Nagroda: 
Antoni Mężyk – kl. 1 a, Jadwiga Mężyk – kl. 2 b, Adrian Witek - kl. 2 b, Magdalena Zych – kl. 3 a, Kaja Piórkowska – kl. 2 a, Leon Olijar – kl. 1 a, Amelia Olijar, Milena Tutko – kl.2 a, Antoni Róż – kl. 1 c, Marlena Stępień – kl. 2 b, Apolonia Kucharska – kl. 1 a, Bogusław Kucharski

XXI Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - III

Kategoria -  klasy pierwsze: 

I miejsce: Karol Jamro kl. 1 b
II miejsce: Bartosz Brach kl. 1 b
III miejsce: Jakub Niedospiał kl. 1 a
 
Kategoria - klasy drugie: 
I miejsce: Marlena Stępień kl. 2 b
II miejsce: Kalina Wszołek kl. 2 a, Tymon Załęski kl. 2 b
III miejsce: Kaja Piórkowska kl. 2 a, Justyna Augustyn kl. 2 a
 
Kategoria - klasy trzecie: 
I miejsce: Anna Piecuch – kl. 3 b
II miejsce: Samuel Piszczek kl. 3 a
III miejsce: Leonia Szukalska kl. 3 a

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich

Mistrz Ortografii – Gabriela Muszyńska – kl. 3 b 
Wicemistrz Ortografii – Grzegorz Michalak – kl. 3 a 
 

KONKURSY ORGANIZOWANE PRZEZ PODMIOTY ZEWNĘTRZNE

40. Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza

I miejsce: Kaja Piórkowska  –  kl. 2 a 
II miejsce: Samuel Piszczek – kl. 3 a 
II miejsce: Tymon Załęski – kl. 2 b

XXV Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”

Kategoria I – uczniowie kl. 1-3 
wyróżnienie: Samuel Piszczek –  kl. 3 a

Konkurs Plastyczny „Bezpieczny i zdrowy transport przyszłości”

wyróżnienie: Wiktoria Krupczak –kl. 2 a, Bartłomiej Sikora –kl. 3c

Gorlicki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych 2021

Kategoria I – uczniowie kl. 1-3 
I miejsce: Wiktoria Krupczak – kl. 2a, Maja Gubała – kl. 2b 
wyróżnienie: Natalia Mojek – kl. 2a

Kategoria: szopka rodzinna 
I miejsce: Antoni Bek - kl. 2a, Jadwiga Mężyk – kl. 2b, Antoni Mężyk – kl. 1a 
II miejsce: Marlena Stępień – kl. 2b
III miejsce – Kaja Piórkowska – kl. 2a

Konkurs Plastyczny Magurskiego Parku Narodowego „Między zmierzchem a świtem”, edycja XVI 

Kategoria – uczniowie kl. 1-3 
wyróżnienie: Leonia Szukalska- kl.3a 
wyróżnienie specjalne: Kalina Wszołek – kl. 2a, Natalia Mojek – kl. 2a,  Jakub Liszka –  kl. 1c

Diecezjalny Plastyczny Konkurs Biblijny „Posłani w pokoju Chrystusa” na podstawie Ewangelii według  św. Łukasza                                                                                        

wyróżnienie: Nadia Siuta – kl. 2a 
kwalifikacja do wystawy pokonkursowej: Szymon Batory – kl. 2a

Konkurs „Małopolska Marzanna” – edycja XII
III miejsce: 
Kaja Piórkowska – kl. 2 a

Konkurs Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną 
I miejsce: Marlena Stępień – kl. 2 b
II miejsce: Lena Szura – kl. 1 a, Milena Kołodziej – kl.  3 b,  Kacper Dec – kl. 2 a

wyróżnienie: 
Lena Konieczny – kl. 3 c

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny GORLICKI MISTRZ ORTOGRAFII dla uczniów klas II – VIII Szkół Podstawowych

Kategoria – klasy drugie

Gorlicki Mistrz Ortografii – Filip Leśniak – kl. 2b

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Kategoria Żaczek
wyróżnienie:
 
Dec Kacper – kl. 2a, Wal Szymon – kl. 2b, Wszołek Kalina – kl. 2a

XV Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Nagroda główna – Klara Miłosz – kl. 1a 
Nagroda – Niedośpiał Jakub – kl. 1a
Nagroda – Soczek Tobiasz – kl. 1a

Wyróżnienie:
Brach Bartosz – kl. 1b, Lewek Maria – kl. 1b, Wszołek Kalina kl. 2a, Tarsa Sara – kl. 2b

Konkurs „Gorlice – Miasto Światła w tradycji i nowoczesności – 200 lat Ignacego Łukasiewicza”

I miejsce: Jadwiga Mężyk – kl. 2 b, Antoni Mężyk – kl. 1 a, Adrian Witek – kl. 2 b, Wiktoria Brach – kl. 3 c, Bartosz Brach – kl. 1 b 
II miejsce: Milena Tutko – kl. 2 b 
III miejsce: Leon Olijar – kl. 1 a, Antoni Róż – kl. 1 c

Konkurs plastyczny „Łukasiewicz rozświetlił Gorlice”

I kategoria: uczniowie klas I-III

I miejsce: Milena Kołodziej kl. 3 b 
III miejsce: Gabriela Muszyńska kl. 3 b 
III miejsce: Anna Piecuch kl. 3 b

XXXVIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Echa Poetica”

II miejsce: Samuel Piszczek kl. 3 a

Najwyższy wynik w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasistów

Kacper Pociecha – kl. 3 a, Anna Piecuch – kl. 3 b, Adam Bajorek – kl. 3 c

 
Renata Foryś
 

135408