Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Uczniowie klas 1-3 uczcili Święto Szkoły - Dzień Patrona

Uczniowie klas 1-3 uczcili Święto Szkoły - Dzień Patrona

Treść

Dnia 14 listopada 2023 r. na uroczystość szkolną do małej sali gimnastycznej przybyli uczniowie klas 
1-3 pod opieką wychowawców i nauczycieli, by wspólnie świętować Dzień Patrona. Odświętnie przystrojona sala zapełniła się gromadą wychowanków gorlickiej "Jedynki" w galowych strojach.

Uczestnicy uroczystości w skupieniu wysłuchali montażu słownego przygotowanego przez uczniów 
z  klasy 2a, w trakcie którego poznali ważne fakty z historii naszej szkoły. Dowiedzieli się, że dokładnie 25 lat temu, 14 listopada 1998 r., miały miejsce uroczystości związane z nadaniem Szkole Podstawowej nr 1 w Gorlicach imienia ks. Stanisława Konarskiego i przekazaniem społeczności szkolnej sztandaru. Podczas tegorocznej uroczystości z okazji Święta Szkoły-Dnia Patrona uczniowie klas 1-3 mieli rzadką okazję przyjrzeć się dokładniej sztandarowi szkoły i poznać znaczenie symboli oraz napisów na nim umieszczonych. W trakcie spotkania wysłuchali też informacji związanych z życiem i działalnością ks. Stanisława Konarskiego oraz obejrzeli prezentację poświęconą Patronowi naszej Szkoły i tradycjom szkolnym związanym z osobą ks. Konarskiego.

Podczas uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami uroczyście odśpiewali hymn szkoły, który już od 22 lat towarzyszy szkolnym uroczystościom. Jego premierowe wykonanie odbyło się 14 listopada 
2001 r.

W drugiej części uroczystości uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich odśpiewali piosenki o treści patriotycznej oraz wykonano klasowe pamiątkowe zdjęcia.

Zgodnie z wieloletnią szkolną tradycją, dzieci z młodszej grupy wiekowej uczestniczyły w tym dniu również w zajęciach wychowawczych poświęconych Patronowi Szkoły i jej historii.

Halina Trybus

380961