Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy...

Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy...

Treść

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”.  Te aktualne i ponadczasowe słowa Wisławy Szymborskiej stały się motywem przewodnim obchodów rocznicowych gorlickiej Jedynki.  
1 września 2024 roku Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach obchodzić będzie Jubileusz 30-lecia swego istnienia w dzielnicy Zawodzie. To wyjątkowa i ważna rocznica w historii działalności Szkoły.

Jedynka przez kolejne lata swojego istnienia zapisała  się w świadomości gorliczan i stała się ważnym punktem na edukacyjnej mapie naszego miasta. Liczni absolwenci kolejnych roczników kontynuują kształcenie w szkołach średnich i wyższych, by następnie móc rozwijać swe zawodowe kariery.

Szkoła nadal się rozwija i dokłada wysiłków, by sprostać aktualnym potrzebom edukacyjnym, pieczołowicie pielęgnuje historyczne tradycje i wspaniale łączy je z wymogami współczesności. Wyznacznikiem pracy wychowawczej i edukacyjnej są ideały i myśli Patrona – ks. Stanisława Konarskiego. Choć zrodziły się ponad 300 lat temu, są nadal aktualne.

Ten Jubileusz to czas podsumowań, ale także planów na przyszłość. Chcąc należycie uczcić fakt trzydziestu lat istnienia, chcemy cyklicznie przywoływać wspomnienia i przypominać najważniejsze wydarzenia z życia naszej Szkoły.

515718