Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Zmarła Halina Zajdel

Zmarła Halina Zajdel

Treść

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 22 lutego 2024 r. będziemy żegnać śp. Halinę Zajdel, naszą Drogą Koleżankę, wieloletnią nauczycielkę oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im.U.Gruszczyńskiej-Hermachowej, a następnie MZS nr 1 w Gorlicach, osobę zasłużoną dla gorlickiej oświaty, której oddała znaczną część swojego życia. Zamieszczamy tę informację na stronie Szkoły, gdyż jesteśmy przekonani, że Pani Zajdel uczyła i wychowywała niejednego spośród rodziców obecnych uczniów naszej szkoły, ponieważ dzieci z rejonu Zawodzia uczęszczały wówczas do „dwójki”, zajmującej budynek przy gorlickim Rynku.

Pani Halina Zajdel czuła się z tą szkołą bardzo związana. Po jej wygaszeniu przeszła na emeryturę, ale nie przestała o niej myśleć i działać na rzecz jej upamiętnienia. Obecne władze naszego miasta uznały, że to właśnie Pani Halinie Zajdel, jako symbolowi tej szkoły, należy się zaszczyt odsłonięcia tablicy pamiątkowej na jej budynku, co miało miejsce zaledwie kilka miesięcy temu, bowiem 1 września 2023r.  Dlatego też społecznością MZS-1, a zwłaszcza tymi nauczycielami, którzy wywodzą się  z „dwójki”, wstrząsnęła wiadomość o śmierci naszej Halinki.

Będziemy Ją pamiętać przede wszystkim jako Osobę bardzo pracowitą i odpowiedzialną, ale przy tym niezwykle pogodną, życzliwą, pomocną i zawsze uśmiechniętą.

Dzielimy się naszym żalem z wszystkimi, którzy znali śp. Halinę Zajdel, a informacje o pogrzebie zamieszczamy poniżej w postaci nekrologu.

515724