Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Udział młodzieży Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w projekcie „Europejska Młodzież w Gorlicach”

Udział młodzieży Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w projekcie „Europejska Młodzież w Gorlicach”

Treść

W kwietniu odbyły się dwie wizyty studyjne do Parlamentu w Brukseli i Strasburgu, w których wzięli udział uczniowie klas ósmych naszej szkoły. Głównym punktem obydwu wyjazdów były odwiedziny Parlamentu Europejskiego w Brukseli i Strasburgu. Podczas spotkania z pracownikami Parlamentu młodzież miała okazję poznać jego funkcjonowanie, ugrupowania polityczne, dowiedzieć się czym zajmują się poszczególne komisje parlamentarne i wiele innych interesujących informacji. Wyróżnieniem było spotkanie z europosłem panem Patrykiem Jakim.

Podczas tych wycieczek uczniowie zwiedzali również słynne w tych miastach miejsca. W Brukseli: Atomium, Muzeum Motoryzacji, Stare Miasto, gdzie czekały słynne belgijskie frytki i pyszna czekolada.  W Strasburgu: Katedra Najświętszej Marii Panny, Muzeum Miasta Strasburg, zwiedzanie miasta 
z przewodnikiem.

Wyjazdy odbyły się w ramach projektu Erasmus+ „Europejska Młodzież w Gorlicach”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice i współfinansowany przez Unię Europejską.

W projekcie wzięły udział cztery szkoły: Szkoła Podstawowa z Dominikowic, Szkoła Podstawowa 
z Sękowej, Szkoła Podstawowa z Ropicy Polskiej oraz Miejski Zespół Szkół nr 1 z Gorlic.

481353