Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Slider 3
Slider 4
Slider 5
Slider 6
Przejdź do stopki

Koło Młodych Przyrodników

Treść

List do Sąsiada…

List do Sąsiada…

Uczniowie klas 4 uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji pisania „Listu do sąsiada”. Celem  akcji było dyskretne zwrócenia uwagi  komuś, kto mieszka obok nas i robi coś , co nie do końca nam odpowiada.

Jak walczymy z panem Smogiem…

Jak walczymy z panem Smogiem…

14 listopada obchodzony był Dzień Czystego Powietrza. Przez szkolny radiowęzeł wysłuchaliśmy krótkiej audycji o smogu, który zatruwa nam życie. Powstaje głównie w sezonie grzewczym , kiedy pali się w piecach węglem i drewnem. Szkodliwe pyły emitują też samochody i przemysł.

Konkurs ekologiczny

Konkurs ekologiczny

Miło nam zakomunikować, że uczennica klasy 6a Amelia Najbar została wyróżniona w małopolskim konkursie ekologicznym „Ja dla środowiska”.

Oko w oko z przyrodą

Oko w oko z przyrodą

19 października 2022r. 34 uczniów klas szóstych uczestniczyło w gorlickim kinie Kolory w projekcji dokumentalnego filmu  przyrodniczego.

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

„Świat to fajne miejsce i trzeba go chronić…” Słowa piosenki zespołu Wilki rozpoczęły  w tym roku w naszej szkole obchody Dnia Ziemi pod hasłem „Wakacje w morzu plastiku i oceanie śmieci…

Godzina dla Ziemi …

Godzina dla Ziemi …

„Godzina dla Ziemi” to wydarzenie, które odbywa się co roku, w ostatnią sobotę marca w godzinach od 20:30 do 21:30. Ten prosty, ale skuteczny ruch środowiskowy został zapoczątkowany   w 2007 roku i od tego czasu zyskał rzeszę uczestników – ponad 120 milionów ludzi wyłącza wtedy swoje światła dla dobra naszej planety.

Stop wypalaniu traw!

Stop wypalaniu traw!

Ogień stwarza poważne zagrożenie pożarowe oraz powoduje ogromne spustoszenia w środowisku przyrodniczym: giną tysiące owadów i innych drobnych organizmów, w większości pożytecznych gdyż trawa jest ich siedliskiem, niszczone są gniazda ptaków, zabijane zwierzęta.

Utylizacja baterii

Utylizacja baterii

Bateria to genialny wynalazek. Umożliwia transport i magazynowanie energii  w dowolnym miejscu i czasie. Jednak ma swoją żywotność. Po wyczerpaniu nie nadaje się do wyrzucenia, ale musi zostać przekazana do recyklingu.           

List do sąsiada

List do sąsiada

Uczniowie przyłączyli się również do pisania „Listu do Sąsiada” zwracając uwagę na zanieczyszczenie powietrza wywołane niewłaściwym opalaniem i utylizacją odpadów.

Listy do ziemi

Listy do ziemi

W listopadzie bieżącego roku szkolnego chętni uczniowie przystąpili do ogólnopolskiej akcji pisania „Listów dla Ziemi”. Listy o tematyce ekologicznej pisane były na specjalnym papierze listowym, pochodzącym z recyklingu.

O naszej działalności

O naszej działalności

Priorytetowym celem Szkolnego Koła Młodych Przyrodników  jest włączenie uczniów w  powszechną edukację dotyczącą zasad i korzyści wynikających z segregacji odpadów i ich przetwarzania oraz rozpowszechnianie proekologicznych nawyków i zachowań.

252582